„Oslavy 910 let od založení města proběhnou v duchu hudby, tance, krátkých divadelních vystoupení, bojových zápolení, dobového jarmarku a nebude chybět ani mystická ohňová noc,“ prozradila vedoucí odboru kultury v Telči Věra Peichlová.

Program začne v pátek v 17 hodin otevřením tržiště na náměstí. O hodinu později bude následovat zahájení historických slavností a dobová hudba v podání skupiny Calata.

Návštěvníci se pak mohou těšit na historický šerm, příběhy z katovny, dobový tanec a na ohňový průvod, který začne v 21 hodin.

Historický průvod

V sobotu se náměstí otevře již v 10 hodin. K vidění budou rytířská ležení, keltské a slovanské sídliště, tábor zemské hotovosti doby renesance – landsknechtů, divadelní a šermířská představení, kejklíři, jezdecká vystoupení, věštírna nebo střelnice se soutěžemi.

„O půl druhé pak vyrazí historický průvod spolu s místními spolky ze Starého Města od kostela Matky Boží ulicí Zachariášovou, po hrázi Ulického rybníka na náměstí Zachariáše z Hradce. Průvod přivítají historické osobnosti Zachariáš z Hradce s Kateřinou z Valdštejna, ale i starosta města Telče a ostatní hosté,“ přiblížila sobotní program Věra Peichlová.

Poté budou až do 18 hodin následovat opět různá představení a soutěže. Zájemci se také budou moci zúčastnit slavnostní mše v kostele Matky Boží, která se uskuteční v sobotu v 18 hodin, v neděli v 9 a 10.30 hodin.