Koncert v Lannerově domě se uskuteční od sedmi hodin večer. Kvarteto Apollon patří nejenže mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy, ale navazuje také na bohatou tradici Vlachova či Janáčkova kvarteta.

„Na programu budou díla Jana Pavla Veselého, Antonína Dvořáka, Nelsona, Summera a dalších,“ informovala tisková mluvčí telčských památkářů Ilona Ampapová. Soubor však nepracuje pouze s klasikou, do svého repertoáru přidává i skladby jazzové.

Apollon se může pyšnit také několika kurzy a účastí na mezinárodních soutěžích, pravidelně vystupuje také na prestižních festivalech v Česku i ve světě. „Kvarteto Apollon se po studiu u členů věhlasných českých kvartet a absolvování prestižních mistrovských kursů v Holandsku, úspěšně zúčastnilo řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L. van Beethovena, a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu. Těmito úspěchy zahájilo kvarteto svoji koncertní činnost v roce 1993, která byla provázena dalšími setkáními s významnými osobnostmi komorní hudby,“ přiblížila úspěchy Ampapová.

Vstupenky na úterní koncert v Lannerově domě v Telči jsou k dostání za osmdesát korun pro dospělé a děti společně se studenty zaplatí pouze třicet korun.