Vedení jediné profesionální scény na Vysočině oznámilo na čtvrteční tiskové konferenci informaci, že umělecký šéf Pavel Šimák odchází na takzvaně volnou nohu. Můžou za to osobní důvody a také zvyšující se časová náročnost této pozice. „Z ryze soukromých důvodů jsem byl nucen oznámit panu řediteli, že tuto sezónu musím skončit v Jihlavě jako umělecký šéf. Je mi to strašně líto, ale práce je více a více a já jsem se necítil férově, že bych měl divadlu dávat nějaký full-time,“ okomentoval svůj odchod Pavel Šimák.

Šimák tak v květnu předá šéfování jeho nástupci a v Horáckém divadle bude působit jako host. „Pocitově jsem byl vždycky na volné noze. Když jsem se podíval zpátky, tak tam byla naskládaná umělecká šéfování ve dvou divadlech, ale teď se vracím k tomu, na co jsem byl zvyklý. To znamená, že si vyberu a na něco zaměřím energii, což teď půjde líp,“ přiblížil plány stávající šéf.

Z několika uchazečů o tento post vybralo vedení divadla Michala Skočovského, který v květnu zrežíruje inscenaci Jediný život. V nové sezóně 2018/2019 se pak ujme režie české premiéry komedie Zahrádky napsané přímo pro Horácké divadlo jihlavským autorem Martinem Kolářem.