„Přesné číslo ještě sice nevíme, ale co se týče prodaných lístků, čekali jsme, že bude oproti loňskému roku navýšení, ale až takovéhle opravdu ne. V předprodeji se prodalo devět tisíc lístků, což je asi o dvacet procent více než v minulém roce," řekla tisková mluvčí Vysočina festu Natálie Růžičková s tím, že první den na festival dorazila zhruba třetina lidí z celkového počtu návštěvníků.

„To je ale asi to nejskromnější číslo, bude to více. Každopádně pátek a sobota budou nejsilnější dny. Dorazí lidi po práci," dodala Růžičková. Nejspíš se tak ukázalo, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům muziky dlouho chyběla. V červenci loňského roku přilákal Vysočina fest do krajského města více než dvaadvacet tisíc návštěvníků.

I přesto, že byl čtvrtek, co se týče návštěvnosti Vysočina festu, nejslabším dnem, některým návštěvníkům se zdálo, že lidí je už teď více než v loňském roce. „Fronty na pití nebo na jídlo moc nejsou, což mě celkem udivuje, ale ty davy, co proudí na kapely a potom po koncertu, to je síla, nedá se ani projít. Atmosféra je tady skvělá, moc si to užíváme. Přijeli jsme z Humpolce a vypadá to, že jezdit budeme každý rok," řekl ve čtvrtek po koncertu kapely Chinaski Jaroslav Navrátil.

Festival i podle pořadatelů zatím běží bez problémů. „Všechno se zvládá dobře a v pohodě. Nikdo neměl žádný problém, první den proběhl hladce, uvidíme co přinesou další dny," řekla včera Růžičková.

Janě Vybíhalové se ze čtvrtečního programu nejvíce líbil Vojta Dyk. „Je prostě skvělý, dokázal to tady pořádně rozparádit, potěšilo mě, že i když není v hlavním proudu, přišlo na něj hodně lidí," usmála se Vybíhalová.

V sobotu je na programu Vysočina festu plzeňská pop-rocková kapela Mandrage. Tu vystřídá český zpěvák a zakládající člen skupiny Ready Kirken Michal Hrůza. Po něm přijde na řadu No name, což je šestičlenná slovenská pop-rocková skupina založená v Košicích. Poslední festivalový večer pak na hlavním pódiu uzavře slovenská punkrocková hudební skupina Inekafe.