Vstupenky si mohli mezi prvními zakoupit předplatitelé. „Většina her jsou původní české texty a celý projekt tak má ambici obsáhle zmapovat současný český divadelní prostor. Doufáme, že stejně jako v loňském roce oslovíme téměř 150 předplatitelů,“ informoval vedoucí produkce DIODu Adam Hruška.

Jako první do DIODu zavítali herci z brněnského Buranteatru. V Jihlavě vystoupili s představením Univerzální sci-fi parodujícím všechny sci-fi filmy a seriály.

Další v pořadí je představení Pan Theodor Mundstock v podání Studia Hrdinů z Prahy, který se uskuteční 15. listopadu. V polemickém uchopení slavného románu hlavní roli ztvární herec a zpěvák Vojtěch Dyk, spolu s ním se na scéně objeví Gabriela Míčová a Dana Poláková.

Hned po novém roce čeká jihlavské diváky dle pořadatelů velmi očekávané představení Moje malá úchylka s hvězdným obsazením. V detektivní parodii hrají Jan Cina, Hana Vagnerová nebo Berenika Kohoutová, Adrej Polák a Petr Vančura.

Hru inspirovanou osudy francouzské básníkářky Suzanne Ranaud a jejích blízkých přijede v březnu příštího roku zahrát Chemické divadlo z Prahy. Posledním kusem již třetí předplatitelské sezóny bude květnové představení Olga o obrazech ze života Olgy Havlové. V roli Havlové se v Jihlavě objeví herečka Pavlína Štorková.


Jako bonus pro všechny předplatitele připravuje vedení jihlavského divadla pouliční cirkusové představení Dukto, které se uskuteční 7. února od sedmi hodin. Veškeré informace o uváděných titulech jsou dostupné na internetových stránkách divadla DIOD.