„Jedná se o představení, která jsme já, nebo mí kolegové, viděli na přehlídkách, či na pozvání našich divadelních přátel, a která se nám natolik zalíbila, že jsme se o ně chtěli podělit s domácím publikem,“ říká František Kunst a dodává: "Zpočátku jsme se snažili střídat pohádky a představení pro dospělé, v poslední době již většinou dominují inscenace pro dospělé diváky."

Přehlídka nemá pevně stanovený termín a ani počet odehraných kusů. Zpravidla se jedná přibližně o čtyři až pět divadelních představení v období, kdy dřív padával sníh, tedy od listopadu nejpozději do konce dubna.

Pro letošek přijaly pozvání soubory z České Lípy, Písku, Jihlavy, Klapý a Kroměříže. Českolipští a písečtí se v Dobroníně představí poprvé, jihlavský NaKop Tyjátr, Rádobydivadlo Klapý a DS Kroměříž pak patří k tradičním hostům Chumelení.

Dobronínské Chumelení začíná v neděli 12. ledna představením Tanga pro Ježíška, další neděli pokračuje hrou O čtrnáctí dní později, tu další bude na řadě Poker bez esa. V neděli 16. února bude na programu Nejstarší řemeslo a vše o týden později uzavře Velká zebra. Další informace jsou na webu zmatkari.cz.

Vladimír Mátl, DS Zmatkaři Dobronín