Možnost ponořit se do jeho taje, odhalit mnohá tajemství a dozvědět se spoustu zajímavých věcí nejenom o světě zvuku máte v jihlavské bráně Matky Boží, kde je až do 7. července otevřena výstava s názvem O zvuku a lidech. Výstava hravou zážitkovou formou propojuje vzdělávání, kulturní vyžití, hru i zábavu. „Návštěvníci se mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí nejen o světě ruchu a hudby. I když je výstava určena především pro žáky základních škol a rodiny s dětmi, na starší návštěvníky dýchne nostalgie při pohledu na páskové magnetofony, walkmany a staré telefony," zve Markéta Melounová z jihlavského turistického informačního centra.

Zábavné exponáty

„Můžete si tu například zahrát na miniaturní flašinety, nebo sluchové pexeso, sledovat tanec písku na zvukem rozechvěné membráně, zvukem sfouknout plamen svíčky, nebo si zahrát melodie na lahve naplněné vodou," vyjmenovala některé z exponátů Markéta Melounová.

Projekt se skládá z několika tematických okruhů např. zvuk a lidské ucho, zvuk a muzika, zvuk a film, zvuk jako fyzikální veličina apod. Brána Matky Boží je otevřena denně, pro větší skupiny je z kapacitních důvodů vhodné se předem objednat.