V pátek zahrají brooklynští Smif-N-Wessun. Což je dobrá zpráva pro fanoušky rapu. „Neexistuje tenhle večer jiná možnost, než navštívit jihlavský klub Soul, kam přijede Boot Camp Clik parta Smif N Wessun," uvedl Tomáš Procházka z klubu Soul. Nebude to poprvé, co se Tek a Steele ukáží v Jihlavě. „Kdo čeká cirkus za deset korun, je na omylu! Tohle nebude žádná světelná show, žádný cukrkandlový beats, žádný unavený výkon ve stylu 30 minut a sebrat honorář. Tohle bude show toho nejsyrovějšího rapu přímo z Brooklynu," dodal Procházka.

Jako předkapela se představí Pablo Diablo feat. DeZrechts a DJ Flux. Začíná se ve 20 hodin, vstupenky stojí 350 korun.

Sobota bude patřit české elektronická kapele Skyline. Ta odehrála historicky první koncert v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta. I když bylo tehdy členům kapely sotva dvacet let, začala je okamžitě zastupovat renomovaná agentura. Kapela byla ovlivněna především taneční scénou, která se tehdy blížila ke svému vrcholu, a původní zvuk Skyline tedy vycházel hlavně z drum and bassu. Ovšem už tehdy se odlišovali od zbytku hudební scény.

Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalů. Koncert začíná v Soulu ve 21 hodin a vstupné je za 150.

LUCIE ŽÁČKOVÁ