Program začal už v listopadu, protože by se všechny plánované akce do adventní doby nevešly. „Je toho tolik, že jsme museli začít už tento víkend. Lidé tak budou mít už na začátek adventu vyzdobené domácnosti a nemusí vše nechávat na poslední chvíli,“ vysvětlila starostka městyse Eva Jelenová (NK). Lidé si tak mohli užívat vánoční atmosféru o týden dříve než bývá obvyklé.

Městys připravil na následující měsíc bohatý program, který bude probíhat také v místních částech Kamenička, Řehořov a Vržanov. Ve snaze nepřekrývat dění bude třeba rozsvěcení vánočních stromů o víkendu trvat od pátku do neděle. Tím posledním bude strom a výzdoba v samotné Kamenici, které bude rozsvíceny v neděli 2. prosince v sedm hodin večer. Ktomě toho se mohou lidé těšit na další jarmark, čtení pohádky nebo například poslední leč.

Pohádky, koncerty, benefiční vystoupení žáků školy a školy na podporu místní charity a třeba také turnaj ve stolním tenisu, to je výčet akcí, na které se mohou v Kamenici všichni těšit ještě než začnou Vánoční svátky.