Autorsko-režisérský tým ve složení Loly Lolyová a Jan Kačena, ale i dramaturg Jaroslav Čermák mladší patří k začínající generaci umělců. V Horáckém divadle jim poskytli možnost uplatnit své myšlenky a vytvořit tak zajímavý formát představení, který bude novinkou nejen pro jihlavské diváky. „Počítáme s textově i jevištně razantním zabořením se do tématu vzájemné úcty, sebeúcty, vyjasňování si rolí, potřeb citových, duchovních i fyzických,“ přiblížil přípravy umělecký šéf divadla Pavel Šimák.

Mladá autorka a režisérka Loly Lolyová a režisér, dramaturg a scénárista Jan Kačena připravili pouze textový základ, který společně s hereckým souborem Horáckého divadla doplňovali až do finální podoby. Inspirací pro umělce bylo hned několik literárních, filmových i výtvarných děl, které se zabývají nerovnováhou mezi ženským a mužským principem. „Z inspiračních zdrojů uvádíme především Simone de Beauvoir, Ivanu Trumpovou, Elfride Jelinek, výtvarný odkaz amerického brut artisty Henryho Dargera a v neposlední řadě surrealistický filmový skvost Anděl zkázy Luise Bunuela,“ vysvětlil dramaturg Jaroslav Čermák.

Scénu ke třetí premiéře letošní sezóny navrhl scénograf Matěj Sýkora, kostýmy jsou vytvořeny z návrhů výtvarnice Lucie Sedlákové a o hudební linku se postaral Ondřej Mikula, jeden z největších talentů současné evropské elektronické hudební scény.

„Tekuté představení přispívá k často diskutované problematice genderu, feminismu, rovnoprávnosti a politické korektnosti. Ve vykloubené době promlouvá poněkud vykloubeným jazykem, však s nadhledem a černohumorným ostrovtipem,“ zní anotace ke hře, jenž bude mít premiéru v sobotu 2. prosince od sedmi hodin večer.