Funková smečka Monkey Business přijede tento pátek do jihlavského music clubu Soul.

Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Oldřich Krejčoves a Martin Houdek - to jsou Monkey Business. „Tato přední česká hudební a koncertní skupina, která hraje pop a funk, přijede v pátek večer do Soulu naservírovat hity jako Piece of My life, Monkey Town nebo My Friends," nalákal Tomáš Procházka z klubu Soul.

Kapela, v jejímž pozadí stojí neúnavný šiřitel infekce zvané funk, kapelník J.A.R. a Sexy Dancers Roman Holý, spolu s dalšími zkušenými muzikanty a talentovaným zpěvákem Matějem Ruppertem, zahraje v Soulu zhruba od desáté hodiny večer.

Sedmé album

Zatím poslední album vydala populární kapela přesně před rokem v březnu 2013 pod názvem Happiness of Postmodern Age.

Příznivci této originální party se tak po čtyřech letech konečně dočkali novinkového alba, již sedmého v řadě. Monkey Business často zvou ke spolupráci významné zahraniční umělce, tentokrát to byla legendární americká písničkářka Joan Baez.

A jak je dobrým zvykem, vydání nového alba znamená vyjet na stejnojmenné turné. Nejinak tomu je u Monkey Business.

Jedna z nejúspěšnějších českých kapel nového tisíciletí a kapela, která zůstala za celou dobu existence v nezměněné sestavě, přijíždí nejen s novým albem, ale i starými peckami i do jihlavského Soulu. Klub se otevře ve 20 hodin, koncert začne zhruba o dvě hodiny později.

Ještě do úterního dne jsou vstupenky k dispozici v online předprodeji za 300 korun, přímo na místě potom budou o padesát korun dražší.

LUCIE ŽÁČKOVÁ