Václav Poppe se narodil v roce 1909 v Roudnici nad Labem, zde získal i základní vzdělání. V Praze se vyučil drogistou a do telčské drogerie U zlatého anděla přišel v roce 1933. Nejprve pracoval jako příručí, záhy ale obchod převzal. Rozuměl fotopřístrojům, které také prodával. Měl rád přírodu, která se často stávala předmětem jeho uměleckých fotografických záběrů. Jeho fotografie se objevovaly v časopisech a publikacích, kde doprovázely texty o Telči. „Byl to člověk mnoha zájmů. Znalec a sběratel drobné grafiky, Byl členem Spolku sběratelů Exlibris a klubu bibliofilů. Byl i velkým znalcem historie Telče a nadšeným ochotníkem i členem pěveckého spolku Smetana. Mezi jeho přátele patřil též spisovatel František Kožík," uvedl Stanislav Bartoň, který se vernisáže výstavy zúčastnil.

Znal dobře historii města a všechny umělecké a stavební památky Telče. Zahajoval často výstavy obrazů a nechyběl na žádném uměleckém setkání. „Václav Poppe byl nadšeným divadelním ochotníkem a postavy, které na jevišti vytvořil, vždy působily přesvědčivě. Zároveň byl i členem pěveckého spolku Smetana, ve kterém téměř padesát let zpíval první bas. Přátelé na něj vzpomínají nejen jako na znalce umění, sběratele a bibliofila, ale také jako na skvělého organizátora zájezdů za uměleckými památkami a přírodními zvláštnostmi naší vlasti, které výborně znal," přibližuje Helena Grycová Benešová z telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava.

Výstava věnovaná Václavu Poppemu potrvá ve vstupní hale telčské radnice až do 25. října. Na vystavených fotografiích si lidé prohlédnou především snímky z přírody a pohledy na jeho milovanou Telč.