Aby se děti před nástupem do školy naposledy pořádně vyřádily, připravily pro ně různé organizace a instituce bohatý program. Ve Stonařově se s prázdninami rozhodli rozloučit tento víkend ve velkém stylu.

V rámci oficiálního otevření opraveného centra uspořádal městys velkolepou dvoudenní akci Sejdeme se na městečku, která nabídne bohatý program pro děti i dospělé. Oficiální otevření opraveného městečka sice proběhne až v sobotu v jednu odpoledne, ale doprovodný program začne už kolem deváté ráno.

Mezi největší taháky celé akce patří Zdeněk Srstka a František Nedvěd mladší, kteří ve dvě odpoledne vystoupí se zábavným pořadem, plným písniček a vyprávění. Za hity programu označuje oba umělce i starosta Stonařova František Plavec. „A myslím, že přijde také hodně lidí i na ohňovou show, která začne v sobotu v devět večer," doplnil Plavec.

V neděli v deset dopoledne se zase mohou návštěvníci těšit například na fotbalové utkání zastupitelstva Stonařova s Arabela teamem, který je složen ze známých celebrit. „Sice budeme hrát na menším hřišti, ale zato přijdou i osobnosti, jako je Martin Maxa či Hana Malíková," vysvětlil Plavec. Pokud bude pěkné počasí, zahraje v kostelní zahradě divadlo Klaunika představení Don Quijote de la Ancha, kterou režíroval známý bavič Boleslav Polívka.

Děti mohou zaujmout i různé nafukovací atrakce, lezecká stěna a stánky se zmrzlinou, cukrovou vatou a dalšímu pochutinami. „Dětem by se mohla líbit i ukázka agility a tance se psem nebo vystoupení dravců," popsal starosta. Starším generacím zase udělá radost dechová hudba, která bude znít Stonařovem během nedělního odpoledne.

„Některé akce se sice v programu trochu kryjí, ale budou probíhat na různých místech. Každý si najde to svoje, máme věci na prohlížení i aktivní," popsal starosta Stonařova František Plavec. Součástí programu je totiž také zahájení několika výstav, gurmáni zase ocení farmářské trhy, které se budou konat na opraveném náměstíčku.

V rámci rekonstrukce se střed města dočkal například nové zeleně či osvětlení a náměstíčko se i díky přesunu autobusových zastávek změnilo v pěší zónu.

Sejdeme se na městečku se ovšem nekoná jen na počest konce prázdnin či oficiálního otevření centra městyse, akce si klade i další cíle. „Chtěli bychom, aby naše městečko bylo dlouhodobě využívané, takže touto akcí chceme dát podnět místním organizacím, co se tady dá všechno pořádat. Chceme, aby se tu v budoucnu konaly i další akce, nejen pro zvýšení turistického ruchu, ale především pro naše občany a spolky," vysvětlil Plavec.

Naplánování celé akce trvalo městysi několik měsíců. „Na organizaci pracujeme intenzivně už tři až čtyři měsíce. Někteří vystupující nakonec nemohli přijet, a tak jsme za ně museli hledat náhradu," vylíčil Plavec. Teď už je podle starostových slov většina potřebných věcí na akci přichystána. Zbývá například během pátku postavit v opraveném centru městyse stany a stánky.

Kompletní program akce Sejdeme se na městečku si můžete přečíst na stránkách městyse Stonařov www.stonarov.cz.

HELENA FIŠAROVÁ