Od pondělí 7. ledna bude ve výstavních prostorách jihlavské Kavárny Do patra k vidění první autorská výstava této dvojice. Bude mít název Já, Samuel a Jakub Kos a Vojtěch Šoula na ni pod společným pseudonymem Samuel Statiff představí dvanáct černobílých fotografií. Uvidíte krajinu, architekturu, stromy ve větru, dramatické mraky, rozpadlé budovy nebo siluety. Kavárna Do Patra se nachází na rohu Benešovy a Věžní ulice. Výstava potrvá do 1. března letošního roku.

Zajímavou výstavu autora Jakuba Kosa od 11. ledna mohou zájemci navštívit v Blue Room Gallery u vstupu do Divadelního klubu. „Jedná se o výsledek půlroční práce shrnutý ve dvanácti fotografiích, které odhalují stud několika mladíků. Každá odhaluje jiným způsobem. Některá více, některá méně. Fotografie doplňuje instalace spodního prádla, která dokresluje atmosféru výstavy. Výstava mužských aktů je moji první samostatnou výstavou,“ popsal výstavu student fotografie a filmové tvorby Jakub Kos. Mladíky, jejich stud i instalaci ze spodního prádla si lidé mohou prohlédnout do konce března letošního roku. Blue Room Gallery je nově oživený prostor, vedený performerem a kurátorem Alešem Kauerem.

Jakub Kos a Vojtěch Šoula dále na leden chystají satirický politický kabaret s názvem Sjezd. Akce má stanovené datum premiéry na středu 23. ledna, a to konkrétně na Malé scéně Domu kultury. Lístky stojí 110 korun v předprodeji a 130 korun na místě. „Na vědomí se dává, že satirický výroční sjezd naší strany se blíží mílovými kroky. Řešíme vaše problémy za vás. Uprchlíci, zlá EU či odporný Bakala. To všechno je na programu řešení. Přihrávají skupiny Kryštof a Ortel či zpěvačka Olivie Žižková. Tohle si nemůžete nechat ujít,“ doplnil další informace ke kulturnímu programu Voka Kos. A dodal, že s tímto večerem souvisí i další dva večery v podobném duchu, které Voko plánuje na březen a květen. Všechny tři večery budou ironizovat nejen politiku, ale také společnost jako takovou.

Tím ale výčet akcí v podání autorské dvojice Šoula-Kos nekončí. Na květen totiž Voko připravuje druhý ročník Svobody umění. „Navazujeme na úspěšný první ročník, který se konal v květnu loňského v jihlavském DIODu. Akce se pro rok 2019 rozšiřuje i do Brna,“ pozval na Svobodu umění Jakub Kos.