Koncert, kde zahraje se svou novou kapelou, začne v sobotu o půl osmé večer v jihlavském Diodu, divadle otevřených dveří. Za vstupenku zaplatíte 250 korun.

Vlasta Redl je všestranným hudebníkem. Hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje. Ve své tvorbě dokázal skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na vzniku téměř šedesáti alb.

Redl koncertuje už od svých patnácti let. Vystupoval s různými bigbítovými kapelami na tanečních zábavách ve Valašském Meziříčí a okolí. Pak se přestěhoval do Zlína, kde začal od konce roku 1983 hrát a zpívat se skupinou AG Flek.

Boduje i autorsky

Jako autor písní se poprvé proslavil díky vizovické skupině Fleret, která do svého repertoáru zařadila jeho písně Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček či Bečva. Na festivalu Porta v roce 1986 se stal díky své písni Letiště, kterou hrála skupina Fleret, vítězem autorské soutěže. Ve stejné době Redl rovněž začal spolupracovat se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem.

Lidé ho mohou znát ale nejen z koncertních pódií. Z Redlovy divadelní a filmové tvorby je nejznámější jeho účast na muzikálu Kubo pro bratislavskou Novou scénu (1999).

Složil hudbu pro představení „Rok na vsi" a Silnice v Mahenově divadle a jeho muzika byla ve filmu Comeback [2] (2006), kde si i zahrál v jedné malé roličce. V letech 2011 a 2012 byl také k vidění v televizních pořadech Všechnopárty a Na plovárně.

LENKA POSPÍŠILOVÁ