Kapacita areálu byla maximálně naplněna. Nově otevřená čtvrtá stage letos umožnila maximální využití areálu.

„Rozšiřovat a měnit místo festivalu se ale nebude. Nikdy se nepřesuneme, kouzlo areálu je totiž jedinečné, a také proto tento festival lidi baví a jezdí sem rády i kapely,“ uvedla mluvčí festivalu Monika Freibergová.

To ostatně potvrdil během koncertu frontman kapely No Name Igor Timko, který si pochvaloval diváckou kulisu. Na Vysočina fest podle svých slov jezdí vždy rád, i když pak druhý den musí cestovat na další koncert stovky kilometrů opačným směrem.


Vážnější problémy v průběhu festivalu nenastaly. Snad jediným vážnějším problémem byl epileptický záchvat jednoho z návštěvníků během koncertu kapely Rybičky 48 na Soul stage v sobotu večer. Rušení nočního klidu u stanového městečka z pátku na sobotu řešila policie.

Při dopravních kontrolách policisté při jízdě ze soboty na neděli odhalili řidiče, který usedl za volant s více než dvěma promile alkoholu. U dalších tří řidičů bylo zjištěno, že jsou pod vlivem návykové látky. Celkem v době konání festivalu odhalili policisté dalších 126 přestupků na úseku dopravy.

Úklid areálu začal po skončení produkce v ranních nedělních hodinách a trval prakticky celé odpoledne. Podílelo se na něm 150 lidí.