Prostory pro tanec i další zábavu poskytne DKO Jihlava. Kromě toho, že se návštěvníci mohou těšit například na vystoupení slavné zpěvačky Moniky Absolonové nebo taneční skupiny Dance Art Pelhřimov, budou moci i letos přispět na dobrou věc.

V rámci plesu totiž proběhne tichá aukce, která bude stejně jako loni určena na pomoc autistům. Konrétně se jedná o organizaci Asociace pomáhající dětem s autismem, která provozuje Integrační centrum v Sasově. „S touto organizací máme dobré zkušenosti již z minulého roku. Věříme, že autisté si podporu opravdu zaslouží," zdůvodnil, proč se jihlavská vysoká škola rozhodla pomáhat právě autistům, Tomáš Obruba z kanceláře rektora. Na loňském plese se během aukce podařilo na pomoc potřebným vybrat téměř třicet tisíc korun. Aukce je složena z dárkových předmětů, které VŠPJ získala od sponzorů.

V rámci plesu budou rovněž vyhlášeny ceny Opus Optimum za nejlepší vědecké či odborné práce. K tanci bude hrát hudební skupina Zatrestband. Večerem bude provázet moderátor Jiří Doležal z Hitrádia Vysočina.

Vstupenky na sezení i stání je možné zakoupit v cestovní kanceláři jihlavské vysoké školy. Studenti i zaměstnanci VŠPJ je mohou koupit levněji.

Kdo si přeje sedět u stolu, měl by si pospíšit.„Vstupenek na stání je zatím dostatek, na sezení jsou ještě místa také, i když většina je již prodaná," uvedl Obruba.

Organizátoři plesu si zakládají i na vhodném odění účastníků. Protokol předepisuje, aby pánové přišli v tmavém obleku či smokingu a dámy by měly zvolit společenské šaty s délkou pod kolena. Společenská obuv je samozřejmostí. Náležitému oblečení je připisována velká důležitost. Před vstupem na ples bude dodržení společenských pravidel zkontrolováno. „Vpuštěni nebudou ti, kdož nepřijdou ve společenském oděvu," řekl Obruba. Ples bude zahájen přípitkem v devatenáct hodin.

Program plesu

19:00 sklenka sektu na uvítanou
20:00 oficiální zahájení
20:10 skupina Zatrestband
21:15 proslov rektora VŠPJ, vyhlášení cen Opus Optimum
21:30 taneční vystoupení Dance Art Pelhřimov
21:40 skupina Zatrestband
22:30 vystoupení Moniky Absolonové
23:15 skupina Zatrestband
00:30 vyhlášení výtěžku tiché aukce
00:45 – 02:00 DJ Tomáš Chalupský

BLANKA FIŠAROVÁ