„Přecházení, projekt na pomezí klaunérie a pohybového divadla, se po celý týden dokončoval v Jihlavě a v pátek 7. června tady bude mít exkluzivní předpremiéru. V sobotu soubor Squadra Sua, doplněný o dva klauny z brněnského Divadla Bolka Polívky, odehraje premiérově tuto inscenaci v pražském prostoru Jatka 78. Pět klaunů v elegantně padnoucím saku přichází s tíživou otázkou Být či nebýt. Tak tíživou, že by aspoň jeden z nich měl zhubnout," přiblížil novinku Přemysl Martinek z DIODu

Ve čtvrtek 13. června se v DIODu uskuteční jeden z koncertů festivalu Mahler Jihlava. S programem Opravdový crossover se představí Epoque kvartet a jeho hosté. Soubor letos slaví dvacet let existence. Akce začíná v 19 hodin.

Chystá se také festival Tanec Praha a Jihlavanům nabídne tři mimořádné zážitky. Ve středu 12. června v Parku Gustava Mahlera uvidí mezinárodní projekt, který čerpá inspiraci z africké hudby a tance. V úterý 18. června bude v DIODu na programu LEGOrytmus, kdy autoři skrze téma sportu nabízí cesty, jak můžeme přemýšlet o naší společnosti.

„Toto představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem," doplnil k tomu Martinek. Jako poslední přijde na řadu vystoupení s názvem SAME SAME. Pobaví vás i dojmou Petra Tejnorová a Tereza Ondrová.

V neděli 16. června se jihlavské divadlo opět promění v africký trh. Zájemci tam mohou ochutnat exotické ovoce a další netradiční dobroty, které pocházejí z Ugandy. Chybět nebude obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, banány, mango, několik druhů mučenky, ananas, papája, dračí ovoce, koření, čokoláda nebo kakao a kakaové boby. Vstupné je zdarma.

Těsně před prázdninami, v neděli 23. června, se DIOD promění v luxusní kinosál, kde nemusíte jenom sedět, ale můžete si k filmu třeba i lehnout. "Čekají vás také speciální letní koktejly a jediné, co nebudete vědět dopředu je, s jakým filmem strávíte poslední minuty letošní sezóny. Prostě jsme se rozhodli, že vám to opět neřekneme. Vstupné se platí až po projekci, tedy pokud se vám bude vybraný film líbit," pozval na poslední akci sezony Martinek.