Divákům se postupně představilo celkem třináct souborů z různých měst České republiky. „Své choreografie zde zatančí Čtyřlístek Nové Strašecí, Gaudeamus VŠE Praha, Hlubina Ostrava, Jarošovci Mělník, Kašava Zlín, Lipka Pardubice, Nisanka Jablonec nad Nisou, Ondrášek Frýdek-Místek, Ondřejnice Stará Ves nad Ondřejnicí, Rokytí Rokycany, Rosénka – skupiny Hajdaláci a Hrozénka Praha a Šáteček Nymburk,“ představil účinkující jeden z organizátorů akce.

Svého zástupce mezi vystupujícími měli i místní, a to soubor Pramínek Jihlava, ve kterém tančí i Elena Souček spolu se svým tatínkem. Právě on přivedl obě své dcery k folklornímu tanci. „Taťka před třiceti lety založil v Chorvatsku soubor Holubička, po přestěhování do České republiky vedl soubor v Havlíčkově Brodě. Ale poté moje sestra začala tancovat v Pramínku, kam přestoupil i taťka. Já občas vypomáhala při vystoupeních a začalo mě to bavit,“ popsala své začátky s tancováním Souček.

Pramínek Jihlava v sobotu přestavil choreografii s názvem Horácká svatba. „Vyprávíme příběh, kdy jedna z nás se vdává a stává se z ní žena. Nevěstu čepíme – uvazujeme ji na hlavu šátek, což je právě znakem vzdané ženy,“ uvedla Souček a prozradila, že soubor již cvičí novou choreografii na vánoční vystoupení, které se bude konat v prosinci v jihlavském DIODu.

„Letošním tématem budou tři králové. Do tance zapojíme i moderní prvky, jako jsou břišní tance, to abychom lépe přiblížili prostředí, ze kterého králové pocházejí,“ popsala novou choreografii Souček.

Součástí přehlídky bylo i večerní přestavení VOJNA divadelního souboru Body Voice Brand Praha.