Diváci si mohou připomenout úspěšné české dokumenty minulých festivalových ročníků. V Jihlavě se koná jubilejní desátý ročník živého kina, v Praze šestý. Uskutečňuje se na netradičních místech nějak souvisejících s promítanými snímky – na fotbalovém stadionu, vlakovém nádraží anebo třeba také na biofarmě.

Další promítání v rámci živého kina budou zájemci moct dorazit ve středu večer na půl devátou na jihlavské sídliště Březinky, a to na prostranství u polikliniky. Na programu je projekce dokumentu Občan K. Hlavními aktéry snímku jsou členové původně výtvarné skupiny Ztohoven. Ti si pohráli s identitou jednotlivých aktérů s podtitulem Jak snadno jsme pro systém zaměnitelní!

V pátek se před ubytovnou policejní školy na Heulose bude promítat dokument Moniky Le Fay 04826 Jirous. Film pojednává o jednom z hybatelů českého undergroundu Martinu Magorovi Jirousovi, který pocházel z Vysočiny.

Poslední projekce Živého kina 2013 je zasazena do kulis biofarmy Sasov. Podívat se tam přijdou zájemci o Wágnerův dokument o dostihovém závodníku Váňovi.

Projekce začínají ve 20.30 a na všechny je vstup zdarma.

PAVEL MORAVEC