Jiřímu Pařilovi se podařilo získat peníze na natáčení klipu prostřednictvím portálu Startovač. A také díky osmi desítkám lidí, kteří profesionálního hasiče v jeho aktivitách podporují.

„Chystaná píseň vypráví příběh o velké lásce, lidské beznaději a tenké hranici mezi životem a smrtí. Tvorby videoklipu k této emotivní písničce se ujal výborný kameraman a režisér v jedné osobě Tomáš Drdácký. Videoklipem chceme zachytit nejenom krásy Telče, ale hlavě vyzdvihnout mnohdy opomíjenou práci složek záchranného integrovaného systému,“ přiblížil natáčení Jiří Jurič Pařil.

K napsání písně hasiče inspirovala skutečná tragická dopravní nehoda, u které před lety zasahoval. Žena zahynula v autě a její manžel jí nemohl pomoci. A v beznaději mlátil hlavou o sklo auta. „Song chci nabídnout nejenom rádiím a televizím, ale hlavně věrným fanouškům, přátelům, rodině a lidem, kteří mě v mém hudebním snažení mnoho let podporují,“ doplnil k tomu Pařil.

Ten několik let působil jako zpěvák v úspěšné pelhřimovské kapele 365, která hrála hlavně rockové písně. Po jejím rozpadu se vydal vlastní cestou a zaměřil se více na popověji laděné skladby. A jak je vidět, byla to dobrá volba, jako amatérský muzikant se dočkal velkého úspěchu. Píseň Nejhezčí svátky zaujala nejenom posluchače a rádia, ale i producenty a profesionálnímu hasiči se naskytly další možnosti.

Klip k nové romanticky laděné písni Jiří Pařil představí nejspíše v červenci. Více informací, včetně novinek, se dozvíte na facebookovém profilu Jurič Pařil.