Profesionální hasič a amatérský hudebník z Telče přiznal, že muzika je jeho životní láska, a proto si na ní najde čas vždy, i během pandemie. „Nouzový stav jsme na hasičárně v Telči zvládali bez zjevných obtíží. I když s rouškou na obličeji se fyzicky náročné zásahy zvládají hůře, jsme profesionálové a musíme se s těmito obtížemi vypořádat,“ prohlásil.

Co se jeho hudby týče, problematice koronaviru se v textech bude vyhýbat. „Vážných témat bylo v mé dosavadní tvorbě až příliš, nyní se snažím jít veselou recesní cestou,“ řekl s tím, že se nebojí experimentovat a nově začal spolupracovat s trumpetisty z Havlíčkova Brodu. „Posunuli moji hudbu zase o kus výše a dali jí jiný, bohatší rozměr,“ uvědomuje si.

Zdroj: Youtube

Jurič Pařil už letos zveřejnil na kanálu YouTube dva nové hudební singly a k tomu ještě animovaný klip k humorné písni z prostředí Telče.

Má za sebou i natáčení kapely na kruhovém objezdu v Telči během odpolední špičky, tyto záběry použil v novém právě zveřejněném videoklipu Zůstaň se mnou. „Realizace mých projektů nikdy nebude probíhat standardní cestou,“ usmál se hudebník a vzpomněl na loňské šplhání na nejvyšší budovu v Telči, kde se rovněž natáčel videoklip.

Aktuálně se už chystá na závěr roku, opět by rád zazpíval v Telči u příležitosti rozsvěcování vánočního stromku, chystá třetí Vánoční píseň, a hlavně by rád vydal první autorské CD. „Objeví se na něm deset mých písní a jako bonus cover rocková verze písně Forever young,“ prozradil.

Pro příští rok přemýšlí o účasti na festivalech v blízkém okolí a o svém prvním koncertu, který by měl být v Telči. „Doufejme, že k tomu budou optimální podmínky,“ přeje si Jurič Pařil a závěrem děkuje za podporu všem fanouškům, kolegům muzikantům, přátelům a rodině.