S úderem šesté hodiny večer se i lidé na několika místech Jihlavska sešli u vánočních stromečků a zpívali koledy, které pro tuto akci poskytl regionální Deník.

V krajském městě vpodvečer zaplnily stovky lidí horní část jihlavského Masarykova náměstí. Na pódiu nedaleko vánočního stromu vystoupili s vánočními koledami žáci ze Základní umělecké školy Jihlava.

Sešli se také obyvatelé Bezděčína. „Zpívání se zúčastnilo zhruba třicet lidí, což je hodně, protože byla celkem zima. Jsme rádi, že přišli starší občané i děti, kteří sice ještě moc nezpívaly, ale zařádily si tam. Svařené víno se vypilo všechno a byli jsme spokojení,“ řekla za sbor dobrovolných hasičů v Bezděčíně jejich starostka Milada Vlčková.

V Polné pro přibližně dvě stě lidí zazpíval sbor zdejší základní umělecké školy, který pro velký úspěch přidával i přídavek.

Program v Batelově zpestřily děti. „Sešlo se nás zhruba padesát lidí včetně dětí. Na místě jsme hráli na ozvučenou elektrickou kytaru, podávali punč a byla upečená i vánočka. Děti, které se tam sešly, najednou chtěly přednášet básničky, takže jsme program doplnili až na místě,“ informovala předsedkyně místního rodinného centra Bateláček Pavlína Rychlá.

Zpěvu koled se zúčastnili také v lidé nedaleké Cejli, kde zazněly všechny poskytnuté písně.