Předchozí
1 z 15
Další

Před šesti lety jsem namalovala sérii portrétů osobností českého undergroundu. Měla jsem je vystavit na festivalu, který se nakonec nekonal. Šest let ležely doma pod postelí a až ředitel DKO Petr Palovčík je vystavil. Vernisáže v DKO se zúčastnil i Jáchym Topol, to pro mě byla velká čest.

FOTO 01. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Obrazy viděl i senátor Miloš Vystrčil a díky němu se výstava dostala do Senátu. Na fotografii jsem s panem senátorem a Františkem Stárkem, Čuňasem, před největším obrazem, který jsem kdy namalovala. Má rozměr dva krát tři metry a je to portrét Václava Havla.

FOTO 02. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Dostala jsem se na konferenci o undergroundu, která se koná každý rok na podzim. V jejím průběhu v knihovně Václava Havla v Praze vznikl nejnovější portrét ze série tváří undergroundu, je to František Stárek.

FOTO 03. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Moje současné zaměstnání je tatérka. Nejčastěji tetuji realistiku, někdy se výsledek skládá i z několika fotek. Návrh tvořím na tabletu. Klient sedí vedle mě a povídá o své představě výsledného tetování, radíme se a tak vzniká návrh ve spolupráci přímo na místě.

FOTO 04. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Lidé si často nechávají tetovat zvířata a domácí mazlíčky, to mě těší. Zvířata jsou častý motiv, ale nejsou tak často, jak bych chtěla. (smích)

FOTO 05. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Jedno z klasičtějších tetování je na stehně jednoho hokejisty. I když to nevypadá, je to poměrně velké tetování, dělali jsme ho nadvakrát.

FOTO 06. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Dělám i předělávky tetování. Zákazníci chtějí do tetování jen něco dodělat, nebo udělat takzvaný cover, úplně zakrýt to původní tetování a změnit vzhled. V tomto případě jsem rozšiřovala květinu, lilii, a dělala jí více realistickou.

FOTO 07. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

V denním centru Paprsek v Praze pracuje moje kamarádka Klárka a díky tomu jsem tam dvě odpoledne malovala klukům pokoje. Jeden z nich má strašně rád kafe, tak jsem mu tam namalovala kávu. Jsou to úžasně vděční kluci, bylo to krásné odpoledne. Hodně jsem se tam nasmála a zlepšilo mi to minimálně na týden náladu. Když mě někdo z Vysočiny osloví, že by chtěl něco namalovat nebo dražit obraz pro charitativní účely a bude to možné, s radostí vyjdu vstříc.

FOTO 08. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Tento portrét má rozměr osmdesát centimetrů na metr a takhle jsem začínala portréty. Oblíbila jsem si černou barvu. Lidé se ptali, proč používám černé pozadí, že to působí depresivně, ale podle mě z toho portrét krásně vyleze, neruší ho pozadí. A navíc jsem líná nějaké pozadí malovat, vlastně se mi ani nelíbí. (smích)

FOTO 09. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Tatérskou soutěž Tattoo Session Silesia pořádají kamarádi v Opavě. Jezdím tam vystavovat obrazy a mám tu čest sedět v porotě. Součástí je Art Exhibition, kdy malujeme během hodiny a půl obrázek, který se pak draží a peníze jdou na charitativní účely.

FOTO 10. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Žila jsem jeden čas v Praze a byl to takový hospodský život. Tam, kde jsem byla štamgast, jsem malovala po zdech. Tohle byl legendární Ghetta bar, který už neexistuje. Byl dokonce zapsán v průvodci pro Američany jako jedno z nejnebezpečnějších míst v Praze. Mně to tak nepřišlo, mně to přišlo docela fajn. (úsměv)

FOTO 11. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Dělám i různé sprosté obrázky, v jihlavské kavárně Babu Coffee bych chtěla udělat jejich výstavu. Je to proto, aby se lidé nebáli mluvit o své sexualitě a podobných tématech. Zatím mám čtyři obrazy ve větších formátech, nějaké menší formáty a 3D objekty.

FOTO 12. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Moji rodiče dělají paragliding, díky nim jsem mohla hodně cestovat, třeba i do Maroka. Malovala jsem tam na zeď Abdula, a protože on je Kozoroh, chtěl kozly. Hodně cestuji a pokud majitel souhlasí, něco mu tam vždy zanechám. Třeba v Albánii jsem namalovala velkého lva na chatku nebo přátelům, kteří mají ve Španelsku surfovou vilu, hlavu vlka.“

FOTO 13. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Nyní žiji na vesnici s rodiči a když jsou pryč, starám se o pejska. Vzali si ho z útulku, je to vděčný, skvělý pes. Jmenuje se Tonička a je vtipná. Asi si myslí, že je kočka, chová se tak. Rozvalí se do křesla a sedá si na opěradla sedaček stejně jako to dělají kočky. Možná s nimi vyrůstala.

FOTO 14. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké

Ze soukromí můžu prozradit, že jsem těhotná a okolo toho se teď točí celý můj svět. Jsem z Luk nad Jihlavou, kde i bydlím. Rodiče často cestují a i já jsem každou chvíli pryč, tak jsme rádi, když se potkáme. Celou rodinu mám na Vysočině, jen brácha žije v Beskydech. Aby miminko mělo vše, co bude potřebovat, jsem teď ale pořád v práci. (smích)

FOTO 15. Foto: archiv Michaely KrátkéZdroj: archiv Michaely Krátké