Bronzový kanoista Josef Dostál vsadil na úplnou pohodu. Vodu už letos téměř neplánuje.

„Budu chodit na ryby, občas se zajdu podívat na trénink, kdyby někdo potřeboval pomoct například s technikou. Na vodě ale už letos závodit nebudu,“ prohlásil osmadvacetiletý Dostál s tím, že nejvíc se s příjezdem z Japonska těšil na rodinu.

Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval vystoupil 10. srpna 2021 v Praze na tiskové konferenci ČOV k událostem kolem leteckého speciálu.
Svár kvůli olympiádě. Kejval zaútočil na Neussera: Házel nám klacky pod nohy

Naopak kolega z bronzového kajaku Radek Šlouf se rozhodl trénovat dál. „O víkendu je v Račicích testování, budu se ucházet o místo ve čtyřkajaku. Podle toho, jak to dopadne, budu mít další program,“ popsal Šlouf, jenž v Tokiu vybojoval medaili při svém premiérovém startu na olympiádě.

Ondra vyhání nezdar ve skalách

Lezec Adam Ondra vsadil na aktivní relax. Zklamání z šestého místa vyhání z hlavy oblíbeným lezením po skalách, které před olympiádou musel oželet.

„Přece jen teď smutek převládá a v hlavě výsledek ještě pár týdnů zůstane. Dřív, nebo později, mě to ale přejde, skály to zahojí,“ řekl Ondra.

Kryscina Cimanouská
Kruté i legrační skandály z Tokia: Facka, šílenství a čínský vztek kvůli fotce

Jsou ale i tací, kteří po zisku zlaté medaile rázem odcestovali na další turnaj. Řeč je třeba o Kateřině Siniakové, která po skvělé jízdě po boku Barbory Krejčíkové zamířila do Montrealu k turnaji v singlu. Do Kanady se přesunula i Petra Kvitová napravit nezdar z her, kde skončila na raketě „neznámé“ Belgičanky.

Řeč s Vetchým i mediální povinnosti

Stejně jako Dostál se zpátky do sportu zatím nepohrne ani zlatý judista Lukáš Krpálek.

Program má ale i tak nabitý. Vyjma schůzky s kamarádem a hercem Ondřejem Vetchým, který je rovněž rodákem z Jihlavy, se Krpálek věnuje dobře známým mediálním povinnostem. Oproti Riu na ně ale není sám, na olympijský vrchol letos dokráčeli jeho další čtyři krajané.

A co hvězdné oštěpařské duo Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý? Po více než 14 hodinách letu z Tokia se oba úspěšní reprezentanti netajili, že se těší hlavně na odpočinek.

Zahajovací ceremoniál LOH Tokio
Rekordy, okamžiky, hlášky. Podívejte se na to nejlepší z tokijské olympiády

„Počet hodin, které jsem naspal od závodu, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Nejsem navíc typ, který by plánoval něco veřejně, spíše to oslavím s rodinou a přáteli,“ uvedl Veselý.

„Taky jsem toho moc nenaspal a těším se na postel. Zároveň mě ale čekají i další povinnosti a určitě se chystám ještě na dva nebo tři závody,“ prozradil Vadlejch.