Kajakáři už medaili mají, teď se je pokusí napodobit kanoisté. Martin Fuksa sbíral cenné kovy na mistrovství světa hlavně na neolympijské pětistovce, ale i na dvojnásobné trati má čtyři stříbrné a letos v Poznani se stal potřetí mistrem Evropy. V Riu de Janeiro obsadil páté místo, což pro něj bylo po předchozích výsledcích zklamání.

Česká účast - pátek:
0:30 golf - ženy - 3. kolo: Spilková,
2:10 (cíl) 50 km chůze - muži: Gdula, Hlaváč,
2:44 rychlostní kanoistika: C1 1000 m muži - rozjížďky: M. Fuksa, P. Fuksa,
9:30 20 km chůze - ženy: Ďurdiaková,
12:00 parkur družstva - kvalifikace: ČR,
13:25 4x400 m muži - rozběhy: ČR,
14:50 1500 m ženy - finále: Mäki.

V Tokiu jezdí na lodi vypůjčené od Poláků, protože ta jeho dorazila až s velkým zpožděním a mezitím si zvykl na náhradu. Fuksa vyhrál rozjížďku na kilometrové trati a postoupil přímo do sobotního semifinále. Jeho mladší bratr Petr musel po třetím místě v rozjížďce do čtvrtfinále, ve kterém dojel čtvrtý a v dalším programu se již nepředstaví.

Kanoista Martin Fuksa na OH
Vítr a překvapení mezi soupeři. Fuksa prošel do semifinále, jeho bratr ne

Mäki je mezi třináctkou vyvolených, které poběží finále na 1500 metrů, kam se dostala díky českému rekordu. Už teď má bez ohledu na výsledek zajištěné nejlepší umístění v historii této disciplíny, protože na patnáctistovce, která se na hrách běhá od roku 1972, ještě žádná česká ani československá běžkyně v olympijském finále nebyla.

Navíc uvidí zblízka, jak Sifan Hassanová z Nizozemska usiluje o druhou ze tří zlatých medailí, které si v krkolomné kombinaci naplánovala.

Radek Šlouf a Josef Dostál
Jak si Dostál vyřídil účty s Tokiem: V semifinále jsme pošetřili síly

Golfistka Spilková zahrála pateční třetí kolo olympijského turnaje v paru, celkově má tři rány pod par a je na děleném 25. místě. Úvod třetího kola se české hráčce vydařil. Skórovala na páté a šesté jamce a v rozehraném kole se ocitla na desátém místě. "Od rána to lítalo fajn," pochvalovala si Spilková.

Z prvního místa půjde do boje o zlato na hřišti v Kasumigaseki Country Clubu Nelly Kordová z USA díky skóre -15.

Letní olympijské hry Tokio 2020, 5. srpna 2021. Zleva Josef Dostál a Radek Šlouf z ČR se radují ze třetího místa-
Devátá medaile pro Česko. Kajakáři Dostál se Šloufem si vyjeli bronz

Po půlnoci dorazili chodci do cíle padesátikilometrové trati. Olympijským šampionem se v Sapporu stal Polák Dawid Tomala před rovněž nečekaným stříbrným medailistou Jonathanem Hilbertem z Německa a Kanaďanem Evanem Dunfeem. V náročných podmínkách dokončili závod i oba čeští reprezentanti, Vít Hlaváč obsadil 43. místo se ztrátou přes 25 minut, jako 46. prošel cílem Lukáš Gdula, jenž zaostal za vítězem bezmála o 43 minut.

Čeští parkuroví jezdci po nepříliš vydařené soutěži jednotlivců nastoupí do kvalifikace družstev. Z dvaceti tříčlenných týmů se polovina kvalifikuje do sobotního finále.