VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Po Brněnském mostě v Jihlavě už se jezdí

Jihlava - Poprvé od letošního března se tisíce řidičů projely po Brněnském mostě.

Blíží se mrazy, kašny na náměstí jsou zakryty

Jihlava – V první listopadový den byly zakryty kašny na jihlavském Masarykově náměstí dřevěnou konstrukcí, byla z nich také vypuštěna voda.

Zloděj si chtěl odnést rybí prsty, cukrovinky a pečivo

Jihlava - Rybí prsty, cukrovinky a pečivo si v úterý 30. října vyhlédl v prodejně na Žižkově ulici třiatřicetiletý zloděj z Jihlavy. Zboží schoval do kapes bundy a chtěl odejít bez placení.

Pervitin prodával na jihlavském náměstí, teď skončil v policejní cele

Jihlava - Kriminalisté dopadli muže, který distribuoval v Jihlavě pervitin.

Jihlavané dýchají podle ekologické organizace špinavý vzduch

Jihlava, Vysočina – Jihlavská pobočka Kronospanu patřila v roce 2017 mezi největší znečišťovatele ovzduší v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila ekologická nezisková organizace Arnika. Dle firmy není důvod se znepokojovat.

Nové vedení Jihlavy podepsalo koaliční smlouvu

Jihlava – V poslední říjnový den se v jihlavském Pirátském centru sešli zástupci čtyř koaličních uskupení, aby svými podpisy stvrdili platnost koaliční smlouvy.

Týden vědy a techniky oslaví i v jihlavském muzeu

Jihlava - Muzeum Vysočiny Jihlava se připojuje k Týdnu vědy a techniky. V týdnu od 5. do 9. listopadu si připravilo vědecké kavárny s různými tématy.

Po krádeži se muž snažil utéct

Jihlava - Při krádeži byl v pondělí 29. října přistižen dvacetiletý recidivista z Olomoucka, kterému není nic svaté. V minulosti byl totiž za majetkovou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do konce letošního roku.

Kraj prodal bývalou budovu školy

Jihlava – Kraj Vysočina prodal nemovitost v jihlavské Havlíčkově ulici. Dostal za ní téměř šestnáct milionů.

Brněnský most se prvního listopadu otevře

Jihlava – Hotovo. Již prvního listopadu se řidiči poprvé od března projedou po Brněnském mostě. Otevře se na den přesně podle harmonogramu.

OBRAZEM: Po novém kruhovém objezdu u kostelecké masny se už jezdí

Kostelec - Řidiči už testují, jak se jezdí po novém kruhovém objezdu u kosteleckého masokombinátu. Jak je vidět na fotografiích, zatím stále projíždějí stavbou. Pracovat se tam bude ještě několik dní, než bude všechno hotové.

Značně podchlazenou ženu křísili policisté

Jihlava - Na jihlavské záchytce skončila silně opilá žena, která se v neděli v noci válela na Jiráskově ulici v Jihlavě. Policisty na ni upozornil svědek.

Pneuservisy mají plno, připraveni jsou i silničáři

Jihlava – Pracovníci pneuservisů se v těchto dnech nezastaví. Ranní teploty totiž klesají stále níže a zodpovědní motoristé nechtějí s přezutím aut čekat na první sněhovou nadílku.

Dva opilí řidiči brázdili ulice krajského města

Jihlava - Dva opilé řidiče o uplynulém víkendu nachytali policisté v Jihlavě. Oba měli více než jedno promile alkoholu.

Přednáška i strašidelná prohlídka. Poslední říjnový den bude v zoo pestrý

Jihlava - Poslední říjnový den bude v jihlavské zoo pestrý. Na středu si připravili přednášku o focení se zvířátky a těm, kdo se vydají večer na procházku po zoo, půjde v patách mrtvý chovatel šelem.

Jihlava se stala rájem pro milovníky dokumentů

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Dvaadvacátý ročník jihlavského Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) si navzdory typicky podzimnímu počasí nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Lidé se seznámí s jihlavskými mýty, historií i skutečností

Jihlava - Co dělá Jihlavu Jihlavou? O čem si lidé vyprávěli a vyprávějí? To se zájemci dozvědí na Černé hodince páteční dušičkové, která se uskuteční v pátek 2. listopadu od 16 hodin. Sraz je u Muzea Vysočiny Jihlava.

Skoro tři promile zajistily ženě pobyt na záchytce

Jihlava - Na jihlavské záchytce ve čtvrtek 25. října skončila silně opilá žena, které při dechové zkoušce naměřili 2,74 promile alkoholu.

Rada města Jihlavy udělila své ceny, odměnila i spolek

Jihlava – Rada města Jihlavy ocenila dvě osobnosti a jeden spolek. Ceny budou předány před adventním koncertem třetího prosince v šest hodin večer v Gotickém sále jihlavské radnice.

Matky svým dcerám dluží už desetitisíce

Jihlava - Mateřská láska asi nic neříká dvěma matkám, které na výživném pro své dcery dluží už desetitisíce korun. Teď se o ně zajímá policie.

Jihlava chtěla být před sto lety součástí Rakouska

Jihlava – Jihlava coby město s výrazně převažujícím počtem obyvatelstva hlásícího se k německé řeči byla v období po 28. říjnu 1918 poněkud rozpolcená. Nicméně předání vlády novým pánům na radnici nakonec proběhlo v klidu, byť se událo až v prosinci.

Víme první: Koaliční strany v Jihlavě se domluvily, primátorkou bude Koubová

Jihlava – Je rozhodnuto. V pátek 26. října ve večerních hodinách skončila poslední schůzka koaličních stran, které se nakonec domluvily. Vládu nad městem tak převezmou uskupení Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou a KDU-ČSL.

Masarykova pravnučka zasadila lípu

Jihlava - Pomyslnou tečku udělali ve čtvrtek v podvečer za oslavami sta let Československa v Jihlavě. V parku vedle autobusového nádraží v krajském městě totiž za zasadili lípu republiky.

V pátek se rozhodne, jaké bude vedení krajského města

Jihlava – Buď, a nebo. Memorandum o spolupráci hovoří o tom, že by se nejpozději v pátek 26. října měla uzavřít koaliční smlouva na následující čtyři roky. V pátek večer tak bude jasno.

V jihlavské zoo také oslaví stovku

Jihlava - V jihlavské zoo na konci října také oslaví sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Připravili si i tematickou soutěž.

Historka zabrala. Podvodník si přišel na pěkný balík peněz

Jihlava - Smyšlená historka stačila pětačtyřicetiletému Jihlavanovi k tomu, aby obalamutil své známé a vylákal z nich desetitisíce korun.

Do Pístova se jezdí bez drncání. Na Telečské se ještě dělá parkoviště

Jihlava – Z mapy uzavírek před pár dny zcela zmizela ta v Telečské ulici v Jihlavě, kde se místo dlažebních kostek pokládal asfalt. Řidiči nyní projedou do jihlavských částí Pístov, Vysoká či Popice, případně dál přes Salavice až do Třeště, po nové silnici bez drncání.

Kraj Vysočina podpoří sport i kulturu

Vysočina – Krajští radní schvalovali podporu kulturních, sportovních a společenských akcí v příštím roce. V rozpočtu má pro tyto účely nachystáno přes pět milionů korun.

Obyvatelé Helenína mají novou adresu, musí na úřad

Jihlava – Jihlavští zastupitelé rozhodli o zřízení části města Helenín. Ačkoliv se zdánlivě nic nezměnilo, tímto krokem se mění adresy a lidé si proto musí vyměnit občanské průkazy.

OBRAZEM: Jihlavské muzeum ukazuje opravdové skvosty ze svých sbírek

Jihlava – Mimořádnou příležitost vidět i leccos z toho, co se jindy mezi exponáty neobjeví. Včetně opravdových vzácností. To nabízí nová výstava Přírodovědcem v muzeu aneb Zeptejte se Johany. V Muzeu Vysočiny Jihlava je k vidění do 18. listopadu.

Devítileté dívce ujel autobus, nevěděla si rady

Jihlava - Plačící holčička zaměstnala v úterý odpoledne policisty. Na linku 158 volala žena, která si jí všimla na autobusovém nádraží v Jihlavě.

Místo po hotelu prokouklo. Štamgasti vzpomínají, jak tam chodili na pivo

Telč - Nejeden štamgast se v pondělí odpoledne zastavil u posledních pozůstatků kdysi vyhlášeného hotelu a restaurace Růžek nebo také U Nádraží, aby zavzpomínal na dobu, kdy tam chodil na pivo a posedět s kamarády. Historická budova ještě z dob Rakousko-Uherska šla k zemi letos na jaře, zbyly po ní nevzhledné ruiny, které několik měsíců hyzdily město.

Jihlava si osvěží paměť. Bude se diskutovat o monarchii a republice

Jihlava – Sto let od vzniku Československé republiky: Ideje – realita – tradice. Tak se jmenuje diskusní večer, který se ve středu 24. října uskuteční v přednáškovém sále městské knihovny.

V Jihlavě se bude tento týden sázet lípa republiky

Jihlava – V krajském městě se chystá zakončení celoročních oslav stoletého výročí republiky. V parku u autobusového nádraží bude zasazena lípa srdčitá.

Filmový festival přilákal i odborníky mimo svět filmu

Jihlava – Vedle tisícovky filmových profesionálů zavítá do Jihlavy na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava také osmdesát osobností z různých oblastí mimo svět filmu.

Jihlavští školáci poznali nebezpečí drog

Jihlava - „Kolik stojí krabička cigaret? Stovku. A když někdo vykouří jednu denně, kolik je to za rok? Milion ne, to je moc, ale je to čtyřicet tisíc, když to zaokrouhlíme,“ diskutuje s žáky základní školy lektor. Do Jihlavy totiž právě zavítal protidrogový vlak, který se snaží poutavou formou upozornit na nebezpečí drogové závislosti.

Další obchod v Jihlavě: U nemocnice bude Möbelix

Jihlava - Naproti Uni Hobby ve Vrchlického ulici se již brzy začne stavět. Do krajského města Vysočiny totiž míří nábytkářský řetězec Möbelix, jehož vedení zde plánuje v příštím roce otevřít svůj obchodní dům.

Jihlavský Citypark slaví desáté narozeniny. Gratulovat bude i Celeste Buckingham

Jihlava - Velkou narozeninovou párty k desátým narozeninám chystají na tuto sobotu v jihlavském nákupním centru Citypark. Mezi gratulanty se objeví řada hvězdných hostů v čele se zpěvačkou Celeteste Buckingham, nebude chybět ani miss Monika Leová, moderátor Pavel Cejnar nebo DJ Michael Burian.

OBRAZEM: Rektor Báča povede vysokou školu další čtyři roky

Jihlava - Rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) Václav Báča znovu převzal rektorský řetěz a školu by měl vést další dva roky.

Lidé ochutnají dobroty a nakoupí originální výrobky

Jihlava - Jídlo, které připravili amatérští kuchaři, mohou lidé v sobotu ochutnat v Jihlavě. V areálu Obchodního centra Březinky se totiž uskuteční v pořadí již desátý Restaurant Day.

Jihlava vypíše výběrové řízení na terminál už potřetí

Jihlava – Do třetice bude krajské město hledat zhotovitele dopravního terminálu v ulici Na Dolech. Zakázka na moderní čekárnu v lokalitě u vlakové, autobusové a trolejbusové zastávky Jihlava – Staré Hory za miliony příliš neláká. Poprvé se přihlásil jeden zájemce s příliš vysokou cenou, podruhé nikdo.

Povolební vyjednávání bylo poprvé ve čtyřech

Jihlava – V úterní podvečer se krajské město o další krok přiblížilo budoucí koalici. Poprvé se sešli zástupci všech uskupení.

V Jihlavě se zřejmě již rýsuje budoucí koalice

Jihlava – Povolební vyjednávání v krajském městě pomalu vrcholí. Ve volbách druhé Fórum Jihlava se snaží sestavit koalici a hnutí ANO coby vítěz voleb může jen sledovat, jestli se to podaří.

Děti v ZŠ Nad Plovárnou mají svůj klid

Jihlava – Základní škola Nad Plovárnou na kraji Jihlavy leží u klidného lesoparku s vodní nádrží Stará Plovárna.

OBRAZEM: Nad Henčovem létali draci

Jihlava – Draci různých tvarů a velikostí vzlétli v sobotu odpoledne na letišti Jihlava – Henčov. Do pětadvacátého ročníku soutěže se zapojily nejen děti, ale i dospělí. Někteří z nich s vlastními modely.

Do Jihlavy přijede přední český zoolog Evžen Kůs

Jihlava - Obchodování se zvířaty z pohledu 21.století. Tak se jmenuje beseda s mimořádným hostem, zoologem a popularizátorem vědy Evženem Kůsem, která se uskuteční v úterý 16. října od 18 hodin v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava.

OBRAZEM: Tubosider pro cyklisty je hotový

Jihlava - Od začátku října je zprůjezdněna Sokolovská ulice a v předběžném užívání je také objekt takzvaného tubosideru.

Hasiči z Jihlavy na Krumlovském vodáckém maratonu vybojovali stříbro

Český Krumlov, Jihlava – Stříbrné medaile si z Krumlovského vodáckého maratonu o víkendu přivezl tým složený z profesionálních hasičů z jihlavské stanice. V kategorii rafty byli lepší už jen jejich kolegové z Českého Krumlova, ti nejvyšší příčku obsazují pravidelně. Na třetím místě letos skončil tým z Maďarska.

Město bude hledat projektanta střechy

Jihlava – Rada města Jihlavy se opět zabývala opravou střechy Horáckého zimního stadionu. Cílem je sehnat projektanta.

První takové v Evropě. V Jihlavě vzniklo hokejové virtuální tréninkové centrum

Jihlava - Věda ve sportu. Unikátní český projekt zaměřený na trénink a diagnostiku hokejistů mají k dispozici v Jihlavě. Místní HC Dukla se společností SENSE Arena jej slavnostně otevřely na Horáckém zimním stadionu ve čtvrtek 11. října.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT