VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Brněnský most se brzy otevře, bude to v termínu

Jihlava – Kraj Vysočina jakožto investor rekonstrukce informoval, že práce na opravách nového Brněnského mostu v Jihlavě finišují a termín zprovoznění na přelomu října a listopadu nebude ohrožen.

Anna K. bude před Vánocemi koncertovat i v Jihlavě

Jihlava - Datum pondělí 17. prosince by si měli do diáře poznamenat všichni fanoušci stálice české hudební scény Anny K. Do jihlavského domu kultury totiž přiveze své premiérové vánoční turné.

OBRAZEM: Hasiči mají nové odolnější vozy

Jihlava – Dvě speciálně upravené cisternové zodolněné stříkačky má nově ve výbavě Záchranný útvar Hasičské záchranné služby ČR. Jedna z nich by měla zůstat v Jihlavě.

Svatý Václav se představí týden před státním svátkem

Jihlava – Druhou premiéru sezony připravilo na sedmou hodinu večerní v sobotu 20. října Horácké divadlo Jihlava. Půjde o hru Svatý Václav.

Maximum Power! Monkey Business míří do Soulu a bude to síla

Jihlava – Silný říjnový program nabízí jihlavský klub Soul. A to doslova. Hned v pátek 12. října totiž dorazí kapela Monkey Business se svým klubovým turné Maximum Power.

Zdrogovaný muž ničil v noci v Jihlavě auta

Jihlava – Ve středu po druhé hodině v noci vyráželi policisté do Benešovy ulice v krajském městě. Podle přijatého oznámení tam neznámý muž poškozoval cizí vozidla.

OBRAZEM: Vysokoškoláci se slavnostně uvedli

Jihlava - V pondělí odpoledne proběhla slavnostní imatrikulace studentů prvních ročníků všech studijních oboru na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ). Ačkoliv je účast na slavnostním zápisu ke studiu dobrovolná, valná většina nových studentů se zúčastnila.

Jihlava zná svou sportovní budoucnost

Jihlava – Jihlavští zastupitelé na posledním zasedání koncem září schválili plán rozvoje sportu v krajském městě na dalších šest let. Rozvoj sportovních aktivit si vyžádá před milardu a půl za deset let, peníze by měly pomoci sportujícím na všech úrovních.

OBRAZEM: Jihlavu o víkendu rozzářil festival světla

Jihlava - Nejen Praha, ale už i Jihlava zažila svůj festival světla. V krajském městě Vysočiny se konal v pátek a v sobotu. Návštěvníci si centrem Jihlavy prošli zážitkovou trasu s osmi stanovišti s unikátní multimediální show.

Beranovští v referendu odmítli logistické centrum. Proti byly dvě třetiny voličů

Velký Beranov – Rozhodli sami. Veřejnost ve Velkém Beranově měla během voleb možnost vyslovit se pro nebo proti výstavbě logistického centra Penny Marketu na kraji obce. Většina ho nechce a tak v obci nebude.

AKTUALIZOVÁNO

Přes třetinu hlasů. Volby v Polné přesvědčivě ovládl současný starosta

Polná – Starosta Polné Jindřich Skočdopole získal v komunálních volbách nejvíce hlasů, celkem 1204, a výrazně tak pomohl uskupení Nezávislí pro Polnou k jasnému vítězství.

Komunální volby v Jihlavě ovládlo ANO. ČSSD dosavadního primátora propadla

Jihlava – Podobně jako ve většině jiných krajských měst, také v Jihlavě vyhrálo komunální volby hnutí ANO 2011. Naopak strana dosavadního primátora, ČSSD, pohořela.

Jihlava dostane pozemky v Heleníně

Jihlava – Krajské město dostane pozemky o výměře několik set metrů čtverečních v městské části Helenín. Chce tam zachovat průchodnost.

Tragédie v Jihlavě: Muž spadl z mostu a zabil se

Jihlava - K tragické události došlo v pátek večer v Jihlavě. Po pádu z mostu a střetu s autem tam zemřel zemřel jeden člověk.

Charitativní sbírka Koláč pro Bárku byla rekordní

Jihlava - Středeční sbírka Koláč pro Bárku byla rekordní. Lidé v krajském městě přispěli částkou sedmačtyřicet tisíc korun.

Začaly volby, v Kosově byl začátek vlažný

Jihlava – Komunální volby začaly v pátek úderem druhé hodiny odpolední. Na čtyřiačtyřicátém volební okrsku v Jihlavě-Kosově panovala skvělá nálada, třebaže zájem veřejnosti nebyl nijak vysoký.

Jedlé, nejedlé i jedovaté. V Jihlavě je výstava hub

Jihlava - Asi 295 druhů hub je aktuálně k vidění v Muzeu Vysočiny Jihlava. V pátek a v sobotu se tam totiž koná tradiční podzimní výstava jihlavského mykologického klubu. Otevřena je v pátek do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin.

V neděli se půjde na vycházku po Jihlavě

Jihlava - Procházka krásnou podzimní přírodou, ukázka odchytu dravců nebo soutěže pro děti. To všechno čeká na ty, kteří nenechají ujít vycházku při příležitosti Podzimního festivalu ptactva. Uskuteční se v neděli 7. října od devíti hodin. Sraz je již tradičně na hrázi Hellerova (Panského) rybníka na Dolině při ulici S. K. Neumanna.

Festival světla nabídne zážitkovou trasu centrem Jihlavy

Jihlava - Nejen Praha, ale už i Jihlava má svůj festival světla. V krajském městě Vysočiny se koná v pátek 5. a v sobotu 6. října. Návštěvníci si centrem Jihlavy projdou zážitkovou trasu s osmi stanovišti s unikátní multimediální show.

Chci, aby na akce do domu kultury chodili i mladí, říká nový ředitel Palovčík

Jihlava – Chtěl bych, aby se nabídka akcí obohatila a aby si k nám našly cestu všechny věkové kategorie. Takové jsou plány nového ředitele jihlavského domu kultury (DKO), Petra Palovčíka, který své nové zaměstnání bere jako velkou výzvu. Během října se bude seznamovat s fungováním jedné z nejvýznamnějších kulturních organizací v Jihlavě, oficiálně jej jmenují od listopadu.

Opravy interního pavilonu skončily

Jihlava – Konečně hotovo. Ve čtvrtek 4. října skončily opravy interního pavilonu v Nemocnici Jihlava.

Sklepáci do Jihlavy přivezou Výběr z Besídek

Jihlava - Výběr z Besídek. Tak se jmenuje přestavení legendárního divadla Sklep, které míří do Jihlavy. Zajít na něj můžete do Divadla Na Kopečku ve čtvrtek 18. října. Začátek je 19.30 hodin.

Rychlost řidičů v Jihlavě ohlídá radar z dálnice

Jihlava – Radar, který letos začal fungovat na dálnici D1, se přemístí z opravované části dálnice přímo do krajského města.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Jihlava – Policistům z krajského města se ve středu 3. října podařilo odhalit mladou řidičku pod vlivem drog.

V jihlavském DIODu nachystali filmový říjen

Jihlava - Měsíc říjen bude v jihlavském DIODu celý filmový. V pátek 5. října pozvou publikum na filmovou PechaKucha Night.

Krajské město má opět mluvčího

Jihlava – Magistrát krajského města představil jméno nového tiskového mluvčího. Je jím jihlavský rodák Martin Kukla.

Přineste na středeční hokejový zápas baterie, pomůžete

Jihlava - Je tak jednoduché, jak pomoci. Stačí dorazit na středeční zápas mezi Duklou a Frýdkem Místkem, s sebou přinést použité baterie a při vstupu na Horácký zimní stadion je odevzdat do speciálních sběrných nádob. Zápas 10. kola Chance Ligy začíná v 17.30 hodin. Sběrné nádoby na baterie najdete u vstupu na tribuně C a u vstupu G naproti Vysoké škole polytechnické.

Během jednoho týdne skončili v jihlavské nemocnici čtyři otrávení houbaři

Jihlavsko – Chtěli si pochutnat na houbové dobrůtce, místo toho ve vážném stavu skončili v jihlavské nemocnici na ARO a JIP. To se během minulého týdne přihodilo hned čtyřem houbařům, kteří si muchomůrku růžovku spletli s jedovatou muchomůrkou tygrovanou. Pro dva muže a dvě ženy naštěstí vše dopadlo dobře a ze zdravotních problémů se rychle zotavují.

Nová podoba Masarykova náměstí je o krok blíže realizaci

Jihlava – Radnice krajského města odtajnila tucet návrhů na revitalizaci Masarykova náměstí. Na vítězství MCA Atelieru se porota shodla.

Jak vhodně spojit starý objekt s novým ukázali v rámci Dne architektury

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Neobvykle rušno bylo v sobotu 29. září dopoledne v krajském městě na Jiráskově ulici. Přes tři sta lidí totiž využilo možnosti prohlédnout si v rámci Dne architektury dvě vily postavené za první republiky.

Pacienti před endoprotézou se dozví všechny potřebné informace

Jihlava – Nemocnice Jihlava připravila schůzku pro pacienty před výměnou kolenního a kyčelního kloubu. Dotazy budou odpovídat přímo lékaři.

Jihlava zná název nové ulice. Bude se jmenovat Nad Borovinkou

Jihlava – V městské části Jihlava – Staré Hory probíhá výstavba dvaadvaceti řadových rodinných domů. Zastupitelé v minulém týdnu odhlasovali název nové ulice.

Pístovské mokřady lákaly na dakarské jezdce i na Jožina z bažin

Jihlava - Kolem pěti tisíc lidí navštívilo během posledního zářijového víkendu offroadové závody v bývalém vojenském areálu v jihlavském Pístově, kde se tentokrát vše točilo kolem dakarské rallye. Kromě samotných soutěžních disciplín v prostoru mokřadů byla obrovským tahákem účast těch nejlepších jezdců. 

Studenti mají novou jídelnu, vyšla na dvacet milionů

Jihlava – Studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava mají novou jídelnu. Oprava trvala celkem čtyři měsíce a vyžádala si dvacet milionů korun.

Motorkář narazil do zdi, skončil v nemocnici

Větrný Jeníkov – V pátek 28. září kolem půl páté odpoledne havaroval na Jihlavsku motocyklista. Při nárazu do zděného oplocení se lehce zranil.

Od pásu k činkám: Chtěl jsem zanechat odkaz, říká trenér

Jihlava /ROZHOVOR/ - Pracoval ve fabrice, ve volnu boxoval, a jednoho dne si řekl, že se chce živit tím, co ho bude opravdu naplňovat. Tak se vrhl na profesionální dráhu ve sportu, který ho učaroval – crossfitu. V Jihlavě si nedávno splnil sen a po letech sportovní praxe otevřel vlastní tělocvičnu.

Předvolební debata: Jak bude vypadat nové vedení Jihlavy?

Jihlava – Ve čtvrteční podvečer se v DIODu sešli kanditáti na primátora. Šestice kandidátů se vyjádřila mimo jiné k otázce povolební spolupráce.

Studentka z Jihlavy připravuje další výstavu

Jihlava – Stále Tě znám. Tak se jmenuje výstava studentky Ilony Hájkové, která bude k vidění od pondělí 1. října do soboty 1. prosince v kavárně Do patra v Jihlavě. Lidé se tam seznámí s nejnovější abstraktní tvorbou mladé výtvarnice. Vernisáž se uskuteční 1. října od 17 hodin.

Co se děje na zámku v Brtnici? Můžete se přijít podívat už v pátek

Brtnice /FOTOGALERIE/ – V pátek 28. září se návštěvníkům opět otevře zámek v Brtnici. Prohlídky s průvodcem budou součástí programu tradičního Dne pro starou Brtnici. Po nedávném dni otevřených dveří, který se konal v sobotu 22. září a setkal se s velkým zájmem veřejnosti, to bude v krátké době už druhá příležitost podívat se do prostor běžně nepřístupné památky. Lidé uvidí mimo jiné i opravy na prvním nádvoří, kde v minulých dnech začalo osazování oken a dveří na jihovýchodním křídle.

Vodní ráj během léta navštívilo devadesát tisíc lidí

Jihlava – Využívanější byl venkovní areál, krytá část ale rozhodně nezela prázdnotou.

OBRAZEM: Stacionář se za rok změnil k nepoznání

Jihlava – V krajském městě bylo ve středu slavnostně představeno nové Integrované centrum sociálních služeb (ICSS) na Žižkově ulici. Využíváno začne být ještě během letošního října.

Holding PSJ informoval o osudu svých projektů

Jihlava – Holding PSJ, který se potýká se závažnými finančními problémy, informoval během úterý o stavu svých projektů.

Jihlavská zoo představila cykloboxy, je první v Česku

Jihlava – Zoologická zahrada v krajském městě má zajímavý primát. Je totiž první zoologickou zahradou v zemi se systémem, který nabízí bezplatnou úschovu až čtrnácti jízdních kol.

Přepadla seniora, může dostat deset let vězení

Jihlava – Až deset let za mřížemi může čekat ženu, která v Jihlavě na ulici přepadla seniora a vzala mu mobilní telefon.

Zoo zve na podzimní klubové večery

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada opět připravila cyklus podzimních klubových večerů se zajímavými hosty. Ve čtvrtek 4. října cestovatel a fotograf Tomáš Havel povypráví o svých cestách a zážitcích z Norska. Podělí se o tipy, které využije každý milovník aktivního cestování, promítne ty nejlepší snímky z této kouzelné země a rád zodpoví každou otázku.

Veřejná debata s lídry stran v Jihlavě přeci jen bude

Jihlava – Zdálo se, že se Jihlavané před volbami s kandidáty na uvolněný post primátora nesetkají. Na poslední chvíli proto uspořádaly tři mládežnické organizace politických stran veřejnou debatu.

Vloupal se do auta, policie po něm pátrá

Jihlava – Jihlavští policisté pátrají po pachateli, který v noci ze čtvrtka na pátek vykradl zaparkovaný automobil.

Výročí trolejbusů přilákalo i novomanžele

Jihlava – Je sobotní odpoledne a Jihlavané obdivují historické trolejbusy a autobusy v areálu dopravního podniku. Stranou stojí nenápadná dvojice, podle všeho jde o novomanžele.

V Jihlavě přežívá vzácný motýl. Modrásek bahenní potřebuje rostliny i mravence

Jihlava – Kraj Vysočina zachraňuje vzácného motýla. Modrásek bahenní žije v katastrálním území Jihlava – Staré Hory a k přežití potřebuje specifickou rostlinu i mravence.

Ochutnají oceněné biopotraviny ze Sasova. Při dni otevřených vrat

Jihlava - To nejlepší z biopotravin k ochutnání i zakoupení. Nejen to nabízí Biozemědělský den - Den otevřených vrat na Biofarmě Sasov, který se koná v sobotu 22. září od jedenácti hodin do pěti odpoledne na kraji Jihlavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT