VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

V Jihlavě vrcholí sklizeň konopí, pracuje se ručně

Jihlava – Na kraji Jihlavy jsou rozsáhlé plochy konopí. Vzniká z něj čaj i další potraviny, je ale třeba ho ručně sklidit. Brigádníků přitom není tolik, kolik by bylo potřeba.

Velká diskuze kolem jihlavské MHD zdarma: Bude? Zřejmě ne

Jihlava – Lídři všech deseti politických stran se sešli s jihlavskými seniory, aby jim představili své vize pro nadcházející komunální volby. Velká diskuze se strhla kolem MHD zdarma.

V Jihlavě se chystá velkolepá oslava sta let republiky

Jihlava – Už zítra vypuknou v krajském městě velkolepé oslavy sta let republiky. V rámci akce s názvem Proletí 100letí se Masarykovo náměstí vrátí o sto let zpátky.

V krajském městě budou vyšetřovat plíce

Jihlava – Den otevřených dveří v ambulancích má pomoci včas odhalit zrádnou idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Zájemce s dechovými potížemi ve čtvrtek 13. září vyšetří i v Nemocnici Jihlava.

Recidivista z Jihlavska skončil ve vazbě

Jihlava – Kriminalisté z krajského města objasnili závažný případ násilné trestné činnosti. Dvaapadesátiletý recidivista z Jihlavska může skončit až na deset let za mřížemi.

Lidovci přestavili volební priority, hlavní je získat vodu pro město

Jihlava – Jihlavská KDU-ČSL představila své priority pro podzimní komunální volby. Vedle dořešení sporů o vodu chce lídr kandidátky Jaromír Kalina najít dialog s velkými zaměstnavateli.

Jihlavská speciální škola připravuje žáky s postižením na samostatný život

Jihlava – Pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami funguje v krajském městě Základní škola speciální a Praktická škola Jihlava.

Představenstvo PSJ podalo návrh na vlastní insolvenci

Jihlava – Stavební holding PSJ nemůže najít cestu z finančních problémů, ve kterých se poslední měsíce zmítá. Ke slovu přišel návrh na vlastní insolvenci.

DIOD zahájí osmou sezónu, je na co se těšit

Jihlava – Divadlo otevřených dveří (DIOD) v krajském městě vstupuje po prázdninové pauze do své osmé sezóny.

Jihlava bude mít dalších téměř dvě stě LED svítidel

Jihlava – Krajské město pokračuje v nahrazování starých výbojek moderními a úspornými LED diodami. Vymění dalších téměř dvě stě světel.

Neznámý pachatel poškodil zaparkované auto

Jihlava – Policisté pátrají po pachateli, který o víkendu v krajském městě poškodil zaparkované vozidlo.

Dřív nakloněná silnice a díry. Úprkova ulice má být po rekonstrukci bezpečnější

Jihlava – Město před pár dny dokončilo rekonstrukci Úprkovy ulice. Práce v této lokalitě začaly už letos v dubnu a vyšly na dva a půl milionu korun.

Traktory i ručně poháněný dětský kolotoč. Jihlavské náměstí obsadili zemědělci

Jihlava - Zemdědělská technika, netradiční regionální potraviny i živé včely. To vše bylo k vidění v sobotu na Masarykově náměstí v krajském městě. Konal se totiž Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina, jinými slovy Dožínky. 

Parciální trolejbusy vyzkouší v Jihlavě. Jezdit by měly na nové lince

Jihlava – Při příležitosti dne otevřených dveří dopravního podniku se v sobotu 22. září v Jihlavě vůbec poprvé objeví trolejbusy, které mají dojezd až dvacet kilometrů bez trolejí.

Svobodní a Realisté chtějí prosadit MHD zdarma

Jihlava – Svobodní a Realisté jdou do podzimních komunálních voleb pod názvem Společně pro Jihlavu. Na začátku září představili kandidátku a body programu pro krajské město.

Děti nevydrží věnovat se jedné činnosti naplno, stěžují si trenéři a vedoucí

Jihlava – Sedmý ročník akce Volný čas není nuda se konal ve čtvrtek 6. září na jihlavském Masarykově náměstí. Více než pěti stovkám návštěvníků se představil jak dům dětí a mládeže, tak další desítka volnočasových sportovních, tanečních či bojových spolků, které vedou převážně dobrovolníci.

Útočník bezdůvodně napadl patnáctiletého. Pátrá po něm policie

Jihlava – Fyzické napadení, ke kterému došlo v srpnu, nyní prošetřují policisté. Obětí se stal na ulici Hradební v Jihlavě patnáctiletý chlapec.

Nekvasil: Příprava ukázala,že můžeme hrát s každým

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly jdou ve čtvrtek do boje. Novou extraligovou sezonu otevřou domácím zápasem s Českými Budějovicemi, před kterým se museli jihlavští trenéři nad hrou svého týmu hodně zamyslet. Kouč Nekvasil ale věří, že pokud hráči budou plnit pokyny a budou hrát v pohybu, mohou v úvodním utkání uspět. Cíle pro sezonu si prý ale nedávají.

Dopravní podnik reklamuje software nových autobusů

Jihlava – Nové autobusy Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ), které poprvé vyjely prvního září, měly špatný software. Řeší se proto reklamace.

Jihlavou se poběží půlmaraton. Přinese i dopravní omezení

Jihlava – Pátý ročník Jihlavského půlmaratonu se v krajském městě uskuteční již tuto neděli. Mimo jedenadvacet kilometrů dlouhé trati se poběží také rodinný závod pro dobrou věc.

Neptunova kašna letos nezůstane bez vody

Jihlava – Přestože se opravy Neptunovy kašny na jihlavském Masarykově náměstí neplánovaně protáhly, nakonec se přeci jen ještě letos na pár týdnů napustí.

OBRAZEM: Mládě dostalo jméno Nix. Znamená sníh

Jihlava - Jedno ze tří mláďat irbisů, chovaných v jihlavské zoo, se jmenuje Nix, a to od nedělní třetí hodiny odpolední, kdy jej před zraky návštěvníků zahrady pokřtila vysočinská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová (ČSSD).

Jihlava plánuje stále více preferovat vozy MHD

Jihlava – V ulicích krajského města Vysočiny by měly vzniknout další BUS pruhy. Podle radnice tyto změny prostor pro ostatní řidiče nijak neomezí. Jihlava aktuálně dokončuje dokument nazvaný Plán udržitelné městské mobility, který by měl zvýšit atraktivitu městských autobusů a trolejbusů.

Nejmladší člen Horáckého divadla v angažmá končí. Vydržel pouhý rok

Jihlava – Nová sezona v Horáckém divadle (HDJ) přináší také personální změny. V angažmá skončil nejmladší člen souboru, na jevišti se objeví dvě nové tváře.

Horácké divadlo Jihlava přesně za týden zahájí novou sezonu

Jihlava – Počet návštěvníků roste, ale klesá zájem o klasické předplatné. Proto divadlo zavádí Flexi předplatné.

Prior? Zřejmě zůstane v centru Jihlavy i po revitalizaci náměstí

Jihlava – Dvanáct týmů se účastní architektonické soutěže na revitalizaci jihlavského Masarykova náměstí. Obálky s návrhy zatím zůstávají zapečetěné.

Do ulic Jihlavy vyjedou nové autobusy

Jihlava – Dopravní podnik města Jihlavy ve čtvrtek 30. srpna na Masarykově náměstí představil nové autobusy. Jedná se o vozy Iveco Urbanway s pohonem na zemní plyn (CNG).

Jihlava má problémy s investičními akcemi

Jihlava – U ústředního hřbitova vzniká záchytné parkoviště P + R pro sto deset aut. Vedení radnice však přiznává, že je stavba ve skluzu.

Sto let republiky lidé oslavili s dechovkou

Jihlava - Dechová hudba vyhrávala v areálu staré nemocnice vedle autobusového nádraží v Jihlavě. Uskutečnil se tam Piknik s dechovkou, který byl součástí celokrajských oslav 100 let republiky.

Zákaz stání v Seifertově ulici? Řidiči tam parkují dál

Jihlava – Někteří motoristé nerespektují zákaz stání kolem rekonstruované zastávky MHD v jihlavské Seifertově ulici. Kvůli tomu ve zúženém prostoru vznikají kolizní situace a policie dopravní přestupky parkování v místě zatím neřešila.

Jen v tištěném Deníku - Nové informace k případu napadení hokejisty Melenovského

Jihlava – V pátečním vydání Jihlavského deníku a všech ostatních mutacích na Vysočině přineseme nové informace k případu napadení bývalého hokejisty Dukla Jihlava a současného trenéra pelhřimovských hokejistů Marka Melenovského, k němuž došlo letos v červnu na jihlavském Masarykově náměstí v Jihlavě.

Jihlavský aeroklub po roce provětrá hangáry na Henčově

Jihlava - Sobota 1. září potěší všechny milovníky létání. Na jihlavském letišti v Henčově se totiž uskuteční Den s Aeroklubem Jihlava, co je den otevřených dveří. Program začne v deset hodin a skončí v sedmnáct.

VÍME PRVNÍ

Víme první: V Jihlavě připravují stavbu obchodního domu Möbelix

Jihlava – Do krajského města Vysočiny míří nový obchodní řetězec prodejen nábytku. Kde bude stát však ještě není známo, přípravy jsou teprve na začátku.

Jihlavsko trápí sucho, je třeba šetřit s vodou

Jihlava – Magistrát krajského města reaguje na současné sucho, při kterém hladiny vodních toků kriticky poklesly.

Křtiny irbise a další kočkování. To bude poslední prázdninový den v zoo

Jihlava – Veselé rozloučení s prázdninami nabízí jihlavská zoo. Program zaměřený hlavně na kočkovité šelmy v neděli 2. září pobaví malé i velké návštěvníky, chybět nebudou ani symbolické křtiny irbise - levharta sněžného.

Jihlava ruší tři stavební akce, nejsou dodavatelé

Jihlava – Tři významné investiční akce byly v krajském městě naplánované na letošní rok, nakonec ale neproběhnou. Výběrová řízení zůstala bez účastníků, a Jihlava tak musela tyto projekty odložit minimálně o rok. „Na trhu je přebytek investičních akcí a nedostatek materiálu,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Vratislav Výborný (ČSSD). Řešením by podle něj bylo vypsat výběrová řízení dříve.

Sobotní výlet málem odstartoval tragédii. Rodina prožila několik krutých týdnů

Jihlava, Brno - V sobotu 16. června vyjel Miroslav Zimola se svojí přítelkyní Monikou Frkalovou a jejich osmiletým synem na výlet. Plánovali jet do Znojma a podívat se i do Rakouska. Ráno ještě netušili, že je místo pohodového dne čeká několik krutých týdnů.

OBRAZEM: První porážku Jihlavanů odvrátil Urblík

Jihlava - Vstali z popela. Velmi blízko byli první porážce v soutěži jihlavští fotbalisté. V šestém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA prohrávali na svém hřišti s Vítkovicemi ještě tři minuty před koncem 0:2. Dvěma góly Jozefa Urblíka nakonec Vysočina udržela svoji neporazitelnost a podruhé v řadě brala bod po remíze 2:2.

Soud zprostil obžaloby Libora Joukla a Jana Míku. Kauza ale nekončí

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě ve čtvrtek zprostil obžaloby ředitele krajských silničářů Jana Míku a bývalého krajského politika Libora Joukla, kteří měli údajně zmanipulovat veřejnou zakázku na sypače pro krajské silničáře v roce 2009.

Třetím partnerským městem Jihlavy je Zgierz

Jihlava – Novým partnerským městem Jihlavy se stalo polské šedesátitisícové město Zgierz nacházející se v Lodžském vojvodství. Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek s primátorem Zgierzu Przemysławem Staniszewskim podepsal partnerskou smlouvu v polovině srpna.

Junioři Dukly skončili na turnaji poslední

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly Jihlava absolvovali v rámci přípravy na nový extraligový ročník velmi dobře obsazený turnaj O pohár hejtmanky karlovarského kraje.

Žlutých autobusů bude jezdit do Jihlavy více

Jihlava – Dopravce RegioJet nejdříve ujišťoval, že se snižování počtu autobusů jezdících trasu Praha - Brno Jihlavy nedotkne, pak však počet autobusů zastavujících v krajském městě zredukoval. Od října ale jejich počet opět navýší.

Policie si posvítí na řidiče, kteří jezdí přes cyklostezku

Jihlava – Uzavřená silnice na jihlavkou část Pístov a dlouhá objízdná trasa vede některé řidiče automobilů k porušování zákona. Na jízdu po cyklostezce, souběžné s opravovanou silnicí, se tak zaměří policie.

Horácké divadlo představilo svůj program

Jihlava – Devětasedmdesátou sezónu zahájí Horácké divadlo premiérou adaptace románu Tisícročná včela od Petr Jaroše. Premiéru avizovali na sobotu 8. září, kdy v divadle proběhne zároveň i den otevřených dveří.

Rozsudek v kauze sypače padne možná už ve čtvrtek

Jihlava – Rozsudek v kauze údajně zmanipulované a předražené zakázky na nákup sypačů pro krajské silničáře v roce 2009 by mohl před Okresním soudem v Jihlavě padnout už ve čtvrtek. Ve středu dopoledne po ukončení závěrečných řečí to oznámil předseda senátu Zdeněk Chalupa. Jisté to ale není. Jde o předběžný termín, který soudce ještě může vzhledem ke složitosti věci změnit.

Nemocnice má nový přístroj, který rozdrtí ledvinové kameny

Jihlava – V Nemocnici Jihlava využívají nový přístroj, který pomáhá pacientům s ledvinovými kameny.

Festival Ji.hlava si letos užijí i mladí návštěvníci

Jihlava – Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava začne až za dva měsíce, už nyní na něj však zve trolejbus ve speciálním designu. Na konci týdne začne připomínat blížící se akci i jihlavské Živé kino.

Kauza sypače: Soud s Jouklem a Míkou pokračoval i v úterý

Jihlava – Druhým dnem pokračovaly v úterý před Okresním soudem v Jihlavě závěrečné řeči v kauze údajně zmanipulované zakázce na osmadvacet sypačů Iveco ze 128 milionů korun v roce 2009. Podle obžalovaného ředitele krajských silničářů Jana Míky je celá kauza založena na reakci starých struktur na krajské správě, kteří se snažily jeho i bývalého krajského náměstka pro dopravu Libora Joukla zdiskreditovat.

V září začínají platit slevy na jízdné. ICOM je zavede na všech linkách

Jihlava – Dopravce ICOM transport zavádí na základě vládního nařízení od 1. září pětasedmdesátiprocentní slevu na jízdné pro žáky a studenty ve věku 6 až 26 let a seniory nad 65 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT