VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Fotbalové fanoušky bude v pátek hlídat policie

Jihlava – Krajská policie vyhodnotila páteční fotbalové utkání jihlavských prvoligových fotbalistů proti AC Sparta Praha jako rizikové. Policisté tak budou před začátkem utkání dohlížet na bezproblémový příjezd a poté příchod fanoušků pražského týmu na stadion. 

Polské metro si vybralo lokomotivu z Jihlavy

Jihlava – Do vozového parku metra v polském hlavním městě Varšavě bude zařazena česká posunovací dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 300. Vznikne v jihlavském závodě holdingu CZ Loko.

Jihlava se připojuje ke květnové Noci literatury. Číst budou herci

Jihlava – Na čtyřech místech v krajském městě 9. května večer zazní současná literatura. „Posluchače s ní seznámí herci z Horáckého divadla (HDJ). Jedná se o literární happening Noc literatury. Začátky jsou naplánované na 19, 19.30, 20 a 20.30 hodin,“ informovala pracovnice Městské knihovny Jihlava Alexandra Frajová.

Jihlava zpřístupní tajný kryt. Lidé se vrátí do doby studené války

Jihlava – Již v pondělí 28. května se mohou první zájemci vydat do jihlavského podzemí a vidět kryt civilní obrany z období studené války. Nachází se šest metrů pod zemským povrchem. 

Jihlavská škola postaví novou národní knihovnu

Jihlava – Do dvanáctého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo osmadvacet škol včetně zástupce z Vysočiny – Střední školy stavební Jihlava.

Lídrem komunistů bude ekonom Vejmělek

Jihlava – Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila jména, která budou za stranu kandidovat do jihlavského zastupitelstva. Poodhalila i volební program.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - V jihlavské porodnici přivítali další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie. 

Důchodci nabídl pomoc a poté ho okradl

Jihlava – O finanční hotovost, osobní a další věci přišel koncem dubna šestaosmdesátiletý muž. Na jihlavském náměstí si ho vyhlídl neznámý zloděj, který ho doprovodil domů a poté mu vzal příruční pouzdro.

Nad krajským městem létali barevní draci

Jihlava – Na Brádelském vrchu nedaleko jihlavské výpadovky na Pelhřimov během sobotního dne ovládli nebe akrobatičtí draci různých typů, rozměrů a provedení. Na tomto kopci nad krajským městem se totiž konal jubilejní desátý ročník celorepublikového létání.

Radní už ví, kdo bude v Jihlavě stavět

Jihlava – Rada krajského města schválila výsledky výběrových řízení na dopravní stavby. Cyklostezka v Jihlavě-Pávov nebo záchytné parkoviště na západním okraji města tak mohou začít vznikat.

Nádvoří jihlavské radnice skrývá tajemné sochy

Jihlava – Na dvorním traktu jihlavské radnice už dvanáct let stojí schována před veřejností pětice pozdně barokních soch – Jaro, Léto, Podzim, Zima a Hudba. Tyto sochy s pohnutým osudem se letos dočkají rekonstrukce.

Tak jsme žili. Kdo si ještě vzpomene na jihlavské spartakiády?

Jihlava /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se v našem dílu seriálu Jak jsme žili v Československu budeme věnovat spartakiádám, které se konaly v Jihlavě.

OBRAZEM: Větší komfort pro cestující. Město vybudovalo zastávky

Jihlava – Na zastávkách městské hromadné dopravy a linkových autobusů krajského města v Brtnické, Znojemské a Zimní ulici chrání cestující před nepřízní počasí nové přístřešky.

Na výjezd k zásahu mají hasiči dvě minuty

Jihlava – Do pětačtyřiceti sekund jako trénink vyběhnout deset pater požární věže, ale i opravit hasičská auta, být pradlenkou a během soboty vždy uklidit celou stanici. Nejen to všechno na sebe prozradili profesionální hasiči sídlící v krajském městě v rámci letošního dne otevřených dveří.

Jihlavská nemocnice stále více bojuje proti kouření

Jihlava – Kouření škodí zdraví. Nemocnice Jihlava bojuje proti kouření, což je zlozvyk každého třetího Čecha. Vedle ambulance pro odvykání kouření vede personál rozhovory s hospitalizovanými kuřáky.

Jihlavská pošta bývá terčem kritiky, chybí jí zaměstnanci

Jihlavsko – Desítky nedoručených balíků. Lidé na Jihlavsku jsou nespokojeni se službami České pošty a dalších kurýrních firem.

Jak jsme žili v Československu. Představíme spartakiády v Jihlavě

Jihlavsko – V pátek 4. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

Cizinci mohou jít za brutální útok na deset let za mříže

Jihlavsko – Kriminalisté vypátrali dva cizince, kteří koncem března napadli na ubytovně na Jihlavsku jiného muže. Nyní jsou v policejní cele a čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

V Jihlavě se obědvá nejlevněji

Jihlava – Průměrné mzdy rostou stejně jako ceny potravin. Jeden z objektivních ukazatelů je TRC index, který porovnává průměrné mzdy a ceny obědů v krajích. Jihlavané obědvají v celé republice nejlevněji.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - V jihlavské porodnici přivítali další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie. 

Jihlavské třídící centrum bude pracovat rychleji

Jihlava – Evropský balíkový přepravce GLS stále roste a s tím souvisí rozšiřování kapacity centrálního třídícího centra v Jihlavě.

V Jihlavě vzniknou nové chodníky

Jihlava – Rada krajského města rozhodla, že vybuduje zcela nové chodníky. Ve vybraných lokalitách se tímto krokem výrazně zvýší bezpečnost.

A zase remíza. Střelce udrželi na uzdě famózní brankáři

Jihlava - Marné čekání na gól. Záchranářský duel mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví nabídl urputnou bojovnou produkci, ve kterém byli fotbalovější hosté. Domácí však držel nad vodou svými zákroky brankář Matej Rakovan. A když se k jeho exhibici přidal i hostující kolega Martin Poláček, byl konečný bezbrankový výsledek logickým vyústěním nulové potence útočníků.

Recidivistka ukradla boty

Jihlava – Třiatřicetiletá recidivistka z Třešťska je opět podezřelá ze spáchání trestného činu, pokusila se ukrást boty.

Do jihlavské zoo se vrátí dravci a sovy

Jihlava - S příchodem měsíce května si budou moct návštěvníci v areálu jihlavské zoo opět prohlédnout řadu dravých ptáků a sov. Na první májový den budou mít navíc děti vstupné zdarma. Rodiče ale musí donést starý elektrospotřebič.

Koncert zrušen. Lenka Dusilová přijede do Soulu experimentovat jindy

Jihlava – Populární zpěvačka Lenka Dusilová musela kvůli nemoci zrušit sobotní koncert v hudebním klubu Soul. Fanoušci o vystoupení nepřijdou. Náhradní termín bude totiý upřesněn co nejdříve, pracuje se na tom. Ohledně vrácení již zakoupených vstupenek je potřeba se obrátit na Andreu Práškovou na e-mailu andree.w@centrum.cz.

Hasiči se utkají o pohár primátora Jihlavy

Jihlava – Na jihlavském Masarykově náměstí se v sobotu 28. dubna uskuteční už desátý ročník soutěže v Hasičském víceboji O pohár primátora statutárního města Jihlava.

Dopravní terminál i vysokorychlostní trať v Jihlavě budí silné emoce

Jihlava – Hlavní vlakové nádraží v Jihlavě by se mělo v budoucnosti stát pouze vedlejší stanicí. Význam dnes téměř nevyužívaného nádraží Jihlava město naopak vzroste. Vyroste vedle něj totiž autobusové nádraží, hlavní přestupní uzel MHD a infrastruktura pro taxíky, cyklisty i pěší.

V Jihlavě mají nejmodernější babybox pro odložená miminka

Jihlava – Je z antikorozního plechu a dvoukřídlá dvířka se otevírají a zavírají automaticky. Fotobuňky přitom hlídají, aby nedošlo ke zranění miminka. Vnitřní prostor je klimatizovaný a nechybí ani náhradní zdroj energie. Důležitá je mnohonásobně jištěná signalizace na stálou službu na mobilní telefony zodpovědných zdravotnických pracovníků.

Výzva pro trenéra Svědíka. Pokoří s Vysočinou své bývalé svěřence?

Jihlava - Je na čase vyhrát. Už pět zápasů nedokázali jihlavští fotbalisté zvítězit. Během této nepříjemné série získali alespoň tři body za vydřené remízy a nadále drží první nesestupovou příčku. Vylepšit si svoji pozici budou moci v pátek proti stejně sestupem ohrožené Mladé Boleslavi.

Jihlavský plavecký bazén se na dva dny zavře

Jihlava – Jihlavský bazén Evžena Rosického bude během dvou květnových státních svátku pro veřejnost uzavřený.

Těžké zápasy fotbaloví dorostenci doma zvládli

Jihlava – Domácí dvojutkání dorostenecké MS ligy přineslo výběrům FC Vysočina šest bodů.

Kdo půjde do finále? Série je vyrovnaná

Jihlava – To bude ještě pořádná řež! Semifinále hokejbalové Moravské ligy mužů mezi rezervou SK Jihlava a Přibyslavicemi je po víkendu vyrovnané. První mač pro sebe urvali domácí. Druhé utkání už Jihlavští vyhrát nedokázali, a to i přesto, že ještě osm minut před koncem vedli o dvě branky!

Jihlavská poradna se stará o práva a potřeby obětí

Jihlava – Již déle než rok v krajském městě funguje poradna pro oběti trestných činů. Pomoc tam hledají i mladiství a senioři.

Ščerban: Chceme vybudovat tým, který bude moci pomýšlet na rychlý návrat

Jihlava - Za rok zpět? Příliš dlouhou dobu nechtějí jihlavští hokejisté trávit v první lize. Po letošním sestupu touží sestavit takový tým, který by bojoval o okamžitý návrat do elitní soutěže. „Chci, aby v Jihlavě byla extraliga,“ vyhlašuje jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Onkologické centrum v Jihlavě se dočká zásadní modernizace

Jihlava – Zkvalitnění léčby, a díky tomu i její úspěšnosti. To lze očekávat od rozhodnutí vysočinské krajské rady, která se vyslovila pro investování do modernizace zázemí specializovaného pracoviště Nemocnice Jihlava, jež připravuje léky pro onkologické pacienty.

Jeviště DKO bude patřit romským tanečníkům

Jihlava – Přibližně třicet tanečních skupin z celé republiky se v pátek 27. dubna odpoledne sejde v jihlavském Domě kultury (DKO), aby divákům a porotě předvedly romské tance. V závěru jedenáctého ročníku této soutěže Amen khelas opět vystoupí český zpěvák Jan Bendig.

Prvňáčků přišlo letos k zápisu nejméně za osm let

Jihlava – V září do lavic jihlavských základních škol usedne o něco méně prvňáčků, než tomu bylo minulý rok. Všechny děti se ale bez problémů dostaly do škol, které pro ně rodiče vybrali.

Srážka vozu s vlakem skončila těžkým zraněním

Třešť – Nehoda osobního vozu s vlakem se stala v úterý 24. dubna po dvacáté hodině večer. Ke střetu s manipulačním nákladním vlakem došlo na nezabezpečeném železničním přejezdu v Třešti.

Bee band připomene oslavy 100. výročí republiky

Jihlava – Divadelní klub Horáckého divadla Jihlava (HDJ) ožije už tento čtvrtek 26. dubna od 19.30 hodin jazzem a swingem ze 30. let minulého století. Tento hudební koktejl bude mít na svědomí jihlavská kapela, která si říká Bee Band. Akce se uskuteční v rámci oslavy 100. výročí republiky. Vstupenky za 120 korun jsou stále k dispozici v předprodeji HDJ.

Oprava dvou budov školy bude stát miliony

Jihlava – Velké rekonstrukce na letošní letní prázdniny chystá Střední škola průmyslová, technická a automobilní (SŠ PTA) Jihlava. Ve dvou ze tří budov bude rušno.

Tým nic nevypustil, měl srdce i charakter, hájí hráče Ščerban

Jihlava - Chtěli prý až moc. Za nespravedlivou považuje masivní kritiku jihlavských hokejistů od fanoušků jednatel klubu Bedřich Ščerban. „Co o nás psali na sociálních sítích, to nemohli být naši příznivci,“ rezolutně odmítá jakékoliv spekulace o záměrném sestupu šéf Dukly.

Parkování v Telečské ulici bude minulostí

Jihlava – V pondělí 23. dubna začala plánovaná rekonstrukce jihlavské Wolkerovy ulice. Sousední Telečská ulice se během letošního roku kromě dlažebních kostek zbaví také aut zaparkovaných přímo na silnici.

Muž neplatí výživné, dluží téměř dvacet tisíc

Jihlava – Z přečinu zanedbání povinné výživy má být podle policie podezřelý devětatřicetiletý muž z Jihlavy.

Radnice seznámí veřejnost s plány pro městské nádraží

Jihlava – V gotické síni jihlavské radnice se zájemci budou moct ve středu 25. dubna odpoledne více dozvědět o připravovaném novém dopravním terminálu, který vedení města plánuje umístit ke stávajícímu městskému vlakovému nádraží.

Obrovské drama vyhráli basketbalisté BC Vysočina

Jihlava – Skvělým způsobem začalo play-off a semifinále basketbalové I. ligy mužů pro výběr BC Vysočina. Svěřenci trenéra Pešouta totiž dokázali Maňákovým proměněným trestným hodem z poslední vteřiny porazit Zlín 84:83, a v sérii hrané na tři vítězná utkání se ujali vedení.

U tří lidí našla lékařka nádor na Den melanomu

Jihlava – Téměř osmdesát pacientů přišlo v pondělí 23. dubna do ambulance jihlavské lékařky Zuzany Nevoralové, která celý den lidem kontrolovala znaménka v rámci Dne melanomu.

Některé předzahrádky zavřou až po desáté večer

Jihlava – Třebaže je povinnost ve městě dodržovat noční klid od deseti hodin večer, jihlavští radní dovolili jedenatřiceti předzahrádkám prodloužit během léta venkovní provoz.

Kapitán v slzách. Je to velké zklamání, netajil Čachotský

Jihlava - Parádně rozjetou baráž do úspěšného konce hokejisté Dukly Jihlavy nedotáhli. Několik ztracených dobře rozehraných utkání a především dvě domácí prohry s Karlovými Vary a Kladnem rozhodly o jejich trpkém osudu. Nic na tom nezměnila ani závěrečná výhra nad již oslavující Energií.

Gól dáme skoro vždy, chce to udržet nulu, přeje si Buchta

Jihlava – Olomouc, Zlín, Bohemians 1905. S těmito týmy v posledních třech ligových zápasech fotbalisté Vysočiny v průběhu zápasu vždy prohrávali. Přesto se nevzdali a ze všech duelů vytěžili alespoň po bodu za vydřené remízy. „Pokaždé hrajeme do poslední chvíle,“ těšilo i jihlavského stopera Petr Buchtu po sobotním utkání v pražském Ďolíčku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT