VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Jihlavský VOR pomáhá lidem. Už dvacet let

Jihlava – Dvě desítky let v krajském městě funguje jihlavská organizace VOR. Je útočištěm pro duševně nemocné lidi. Na úterý 26. června vedení sdružení naplánovalo pro veřejnost společnou oslavu letošního kulatého výročí.

Lídrem KDU-ČSL bude náměstek Kalina

Jihlava – Městský výbor KDU-ČSL schválil kandidátní listinu pro komunální volby. Lídrem zůstává současný náměstek Jaromír Kalina.

Jihlava bude mít další bus pruh, povede na náměstí

Jihlava – Jihlava bude mít zatím nejdelší jihlavský bus pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy povede ve směru od jihlavské křižovatky Kosovská – Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. 

Vysvědčení za týden dostane 64 tisíc dětí

Vysočina – Známkování už je uzavřené a děti se již nemohou dočkat prázdnin. Poslední týden ve škole bývá ve znamení her, někde už začínají opravy školních budov.

Festivalu dokumentů bude rezonovat téma paměti

Jihlava - Do začátku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů zbývá 124 dní. Za čtyři měsíce krajské město ožije už 22. ročníkem. Ředitel festivalu Marek Hovorka 22. června odtajnil téma a plakát.

Koupil si od ní kabát a nyní s manželkou slaví diamantovou svatbu

Jihlava – Ve velké obřadní síni jihlavské radnice se v sobotu 16. června konala diamantová svatba Josefa a Marie Bendových z Jihlavy. Po šedesáti letech společného života si tak opět řekli ano. Oddávajícím symbolického sňatku byl náměstek primátora Jaromír Kalina.

Policie ukončila vyšetřování vraždy. Pachatel totiž nežije

Jihlava – Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili v červnu prověřování vraždy ženy v Jihlavě, k níž došlo v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny ve Slavíčkově ulici.

V Antonínově Dole opět oslaví pouť

Antonínův Důl - V sobotu 23. června se sejdou pouťoví hosté u kapličky Panny Marie v jihlavské městské části Antonínův Důl. Pouť se zde koná již poosmé k výročí zasvěcení kaple.

Policie hledá muže. Může objasnit krádež peněženky

Jihlava – O finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu s peněženkou přišla začátkem května zaměstnankyně jednoho jihlavského obchodu, který sídlí v Komenské ulici. Kamery v době krádeže zachytily muže, který může policii pomoct případ objasnit. Policie po něm teď pátrá.

Oprava Brněnského mostu jde podle plánu

Jihlava – Rekonstrukce Brněnského mostu v centru Jihlavy je zhruba za svou třetinou. Most v majetku Kraje Vysočiny by měl být opraven do konce letošního října.

Nemocnice má nový přístroj za osmnáct milionů

Jihlava – Nový přístroj v jihlavské nemocnici bude sloužit nejen onkologickým pacientům. Vyšel na bezmála osmnáct milionů a odhalí i potíže, které jiná vyšetření nezjistí.

Havíři v neděli poutí oslaví svátek patrona Jihlavy

Jihlava – Poutí, mší a celodenním programem plným divadel, muziky a tance opět po roce jihlavští havíři připomenou veřejnosti svátek Jana Křtitele, patrona krajského města. O nadcházející neděli 24. června tak Jihlavou projde průvod krojovaných havířů ke kostelu svatého Jana Křtitele.

Násilí na družce trestal soud čtyřmi lety vězení

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě poslal ve středu do vězení na čtyři roky pětatřicetiletého Jana Kašpara z Jihlavy. Podle obžaloby loni v lednu napadl na ulici svou o devět let mladší družku, když ji kopl do stehna a za vlasy jí táhl do domu. Incident vidělo několik svědků. Následně vyšlo najevo, že Kašpar ženu dlouhodobě psychicky i fyzicky týral. V jednom případě ji hrozil nožem a jednou ji dokonce kopl do hlavy. 

Písničkář Pokáč prozradil, jaká jména vybral pro tygří mláďata

Jihlava – V zoo se narodily tygřátka, ach ten život, to je pohádka. O březnovém narození tygrů sumaterských Zoo Jihlava se díky nové písni Hořkosladká komedie českého písničkáře Pokáče v květnu dozvěděli deseti tisíce lidí. O nadcházející neděli tento mladý hudebník přijede mláďata pokřtít. Redakci Deníku prozradil, jaká jména pro dvě kočičí slečny vybral.

Při jarním úklidu odtáhli vice než dvě stě aut

Jihlava – Dvacet pracovníků Služeb města Jihlavy (SMJ) osm týdnů čistilo jihlavské ulice. S jarním úklidem začali na konci března po jednotlivých oblastech, krajské město s příměstskými obcemi rozdělili do sedmi úseků. SMJ čištění započali na ulicích Helenínská, Průmyslová a Pávovská.

Záchytku bude od podzimu provozovat nemocnice

Jihlava – Na výstavbě nové záchytné protialkoholní stanice, a především na přenesení správy jejího chodu na jihlavskou nemocnici se v úterý na zasedání dohodlo zastupitelstvo kraje. V areálu nemocnice by tak koncem letošního roku měla stát montovaná stavba. Změny v provozu takzvané záchytky zapříčinila nová vyhláška o stanicích, která začne platit od listopadu.

V jihlavské zoo oslaví den žiraf

Jihlava – Žirafí hry, výtvarné tvoření a komentované krmení žiraf. Tak bude vypadat čtvrteční oslava Mezinárodního dne žiraf v jihlavské zoologické zahradě. Pro návštěvníky vedení zoo navíc nachystalo i speciální večerní žirafí prohlídku.

Horáková přivezla ze severu dvě zlata

Ústí nad Labem, Jihlava – Český pohár v plavání pokračoval třetím kolem v Ústí nad Labem a v krásném areálu Na Klíši se dařilo i jihlavským vyslancům. Nad jiné čněla díky dvěma výhrám Tereza Horáková, na stupně vítězů se podívali i Tereza Duchoslavová a Adam Sauber.

Stadionu zavření nehrozí, říká náměstek Popelka

Jihlava – Magistrát Jihlavy důrazně nesouhlasí se zprávami ohledně možného uzavření Horáckého zimního stadionu (HZS). Podle náměstka Radka Popelky (ANO) zabere oprava jen sedm až deset dní během července.

Historik Michal Stehlík komentoval výstavu Stovka

Jihlava - V areálu Vysoké školy polytechnické Jihlava v pondělí proběhla komentovaná prohlídka výstavy Stovka, kterou prováděl historik Michal Stehlík. V parku za odborem dopravy jihlavského magistrátu bude až do konce října čtyřiadvacet panelů rozestavěných do tvaru republiky.

Jihlavští fotbalisté zahájili přípravu na novou sezonu

Jihlava - Ostrý start. Hodně svižným tréninkem zahájili přípravu na novou sezonu fotbalisté FC Vysočina. Pětadvacet hráčů plus tři brankáři neabsolvovali napoprvé pod vedením trenéra Martina Svědíka tradiční lehčí protažení, ale rovnou standardní intenzivnější tréninkovou jednotku.

Prevenci nejvíce podceňují muži okolo padesátky

Jihlava – Možnost nechat si zdarma vyšetřit zrak, znaménka na kůži, stavbu těla nebo i nožní klenby měli v sobotu návštěvníci Sportovně rekreačního centra Český mlýn v Jihlavě.

Jihlavská zoo v neděli pokřtí tygry sumaterské

Jihlava – Na neděli 24. června Zoo Jihlava chystá jednu z nejvýznamnějších akcí letošního roku. Křest dvou koťat tygrů sumaterských bude s účastí hudebníka Jana Pokorného známého pod jménem Pokáč.

Nemocnice má k likvidaci bakterií parní čistič

Jihlava – Spolehlivá likvidace nebezpečných bakterií. Přesně to si slibují od nového parního čističe na infekčním oddělení Nemocnice Jihlava.

Bývalého vojáka soud zprostil obžaloby z vydírání soudců

Brno – Okresní soud Brno venkov ve čtvrtek zprostil obžaloby bývalého vojáka Davida Šimka z Havlíčkova Brodu, kterému hrozil až osmiletý trest za vydírání dvou soudkyň a jednoho státního zástupce z Vysočiny. Podle soudu byly důkazy obžaloby nedostatečné.

Studie prověří, jestli může být hala na kraji Jihlavy

Jihlava – Jihlavští zastupitelé opět řešili možnost vzniku multifunkční haly s ledovou plochou na okraji města.

Nenapravitelná dealerka pervitinu skončila ve vazbě

Jihlava – Se slzami v očích minulý měsíc prosila třicetiletá Lenka Kalašová jihlavského soudce Zdeňka Chalupu o mírnější trest kvůli prodeji pervitinu. Kalašová se u soudu k dealerství přiznala a podotkla, že drogy bere sedm let, teď by to ale ráda změnila.

Branný závod prověří seniory, akce je i pro děti

Jihlava – Střelba ze vzduchovky nebo poskytování první pomoci. To prověří branný závod seniorů, který se chystá na poslední červnový den v Jihlavě. Soutěžit budou senioři ve věku nad pětapadesát let, mohou s sebou vzít i vnoučata.

Jihlavská zoo patřila znevýhodněným dětem

Jihlava – Pátý ročník Noci snů má za sebou jihlavská zoo. Celkem dvaačtyřicet rodin s dětmi s mentálním postižením a klientů ze stacionářů strávila večer v netradičním prostředí.

Zloděj vypáčil okno a odnesl si šperky za tisíce

Jihlava – Neznámý pachatel vypáčil okno přízemního bytu v Jihlavě a ukradl šperky v hodnotě téměř dvacet tisíc korun.

Statik zakázal přípravu ledu, jihlavskému stadionu hrozí zavření

Jihlava – Nemilá zpráva. Radnice si objednala služby statika a doufala, že prodlouží životnost střechy Horáckého zimního stadionu (HZS), která byla původně do roku 2019. Výsledek bude ale zřejmě opačný a stadion bude uzavřen.

Žáci ze ZŠ Kollárova se učí rozlišit pravdu a lež

Jihlava – Jedna jediná. Pouze ZŠ Kollárova z krajského města je jediná v okrese, která se zapojila do právě probíhajících Týdnů mediálního vzdělávání.

Soud pravomocně odsoudil a vyhostil Rumuny znásilňovače

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě včera pravomocně odsoudil dva Rumuny, kteří loni v dubnu na ubytovně v Jihlavě znásilnili ženu a incident si nahráli na video. Záznam, který se později dostal do rukou policie, posloužil poté jako hlavní důkaz pro jejich odsouzení před soudem.

Herec Jakub Škrdla říká: Jihlava má Divadlo na Staré plovárně ráda

Jihlava, Telč – „Léto je pro tyto projekty jako stvořené. Jak pro tvůrce, tak pro diváky. Je půvabné za letního večera potkat divadelní obrazy zasazené v krajině, slyšet živou hudbu, prostě mít zážitek pod širým nebem.“ Tak popisuje letní divadelní projekty, které se chystají v Jihlavě i v Telči, organizátor a herec Horáckého divadla Jihlava Jakub Škrdla. Těšit se na ně můžete v červenci a v srpnu. A kdo chce, může se rovnou zapojit.

Donátoři se rozhodnou, komu dají své peníze

Jihlava – O přízeň donátorů se budou ve středu 13. června v krajském městě ucházet čtyři projekty neziskových organizací z jihlavského okresu.

Blízko jihlavského centra vznikne nová zastávka

Jihlava – Jihlavanům bude ještě letos sloužit zcela nová autobusová zastávka. Kraj Vysočina, který bude na jejím vzniku spolupracovat s městem, jí chce v Hradební ulici zprovoznit dříve, než bude po rekonstrukci otevřen Brněnský most. To znamená do konce října.

Ježek spojuje Jihlavu a polské město Zgierz

Jihlava – Podobný znak by mohl být základem přeshraniční spolupráce. Jihlavskou radnici proto navštívila delegace z polského města, tématem setkání byly možnosti vzájemné spolupráce. Zájem byl na obou stranách.

Mongolsko, Mexiko i Ukrajina. V Jihlavě budou servírovat kulturní mix

Jihlava – Netradiční zážitky z celého světa už tradičně Jihlavanům nabídne Multikulturní festival. V krajském městě Vysočiny se uskuteční v sobotu 16. června od 11 hodin. Na Masarykově náměstí toho bude k vidění opravdu hodně.

O titul se letos utkaly i ženy. Divákům ukázaly, jak to umí s pilou

Jihlava - V areálu letního kina v lesoparku Heulos se uskutečnilo mistrovství Evropy v dřevorubeckém sportu Eurojack. Letos poprvé se motorové pily chopily i ženy, které soutěžily o titul evropské šampionky.

Kraj podpořil dvaceti tisíci mladé zdravotníky

Jihlava – Dvacet tisíc korun daroval Kraj Vysočina pro mladé zdravotníky. Ti si díky soutěži ověřili své praktické dovednosti.

Jihlavané třídí a vyhazují nejméně odpadu v republice

Jihlava – Jihlavané důsledně třídí a tak produkují méně směsného odpadu. Tak málo, že se dostali na hodnotu 140 kilogramů odpadů vyprodukovaných jednou osobou za rok.

OBRAZEM: Nablýskané sporťáky mezi obchody

Jihlava - Postavili si auto. V jihlavském Cityparku probíhá v těchto dnech výstava studentských sporťáků. Jde o plně funkční automobily, které v rámci projektu Postav si své auto dali dohromady studenti technických středních škol v Kraji Vysočina.

Šťovík musí vyhubit chemie

Jihlava – V krajském městě se v Rokycanově ulici masivně rozšířil šťovík tupolistý. Pracovníci Správy městských lesů budou nuceni na něj použít herbicid.

Zkontrolujte si doklady, nabádá radnice občany

Jihlava – Neplatný cestovní doklad může lidem řádně zkomplikovat přípravy na dovolenou. I vydání takzvaného rychlopasu trvá týden, upozorňuje aktuálně jihlavská radnice.

Dřevorubci změří síly již o víkendu v Jihlavě

Jihlava – Drvoštěpové míří do Jihlavy. O víkendu se totiž uskuteční český závod mistrovství Evropy v dřevorubeckém sportu Eurojack.

OBRAZEM: Hotovo. Graffiti na zdi u parkoviště je kompletní

Jihlava – Na zeď v Bezručově ulici spotřeboval umělec Jakub Menšík dvě stě dvacet sprejů. Graffiti tvořil celý měsíc, zpočátku měl kvůli dílu i dovolenou v práci.

Školy a knihovna již využívají nové počítače

Jihlava – Radnice krajského města pořídila informační technologie (IT) pro školy a další příspěvkové organizace města. Tento postup má několik výhod.

Jihlavské vlakové nádraží se stalo výstavní síní

Jihlava - Nevyužitá nákladní část jihlavského městského vlakového nádraží ožila festivalem výtvarného umění Nultá generace. Tři nákladní haly tam zaplnilo šedesát uměleckých děl dvanácti výtvarných umělců pod třicet let.

Policisté v kuklách uzavřeli ulici v centru krajského města

Jihlava – První červnový den dopoledne ozbrojení policisté zatarasili průchod Smetanovou ulicí v centru Jihlavy. Zasahovali tam v jednom domě.

Zastávka MHD se přesouvá z Telečské ulice do Seifertovy

Jihlava – Na jihu krajského města pokračuje rekonstrukce, při které asfalt nahrazuje dlažební kostky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT