VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIHLAVA

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - V jihlavské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie.   

V ICOMU tvoří pro pracovníky z Ukrajiny kulturní prostředí

Jihlava – Zaměstnanec musí být spokojený jen do určité míry, aby nezačal usínat, domnívá se generální ředitel společnosti ICOM transport Zdeněk Kratochvíl. Odpovídající podmínky se proto vedení dopravní firmy snaží vytvářet nejen pro české pracovníky, ale také pro zaměstnance z Ukrajiny.

V Jihlavě odstartoval týden pro rodinu

Jihlava – O víkendu odstartoval Týden pro rodinu, který nabídne nejrůznější akce pro širokou veřejnost. Koná se u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který připadá na 15. května.

Tygří koťata prospívají dobře. Zoo hlásí i další přírůstky

Jihlava - Mláďatům tygra sumaterského narozeným v jihlavské zoo budou za čtrnáct dní dva měsíce. Před časem je opustil jejich otec Dandys, který se vrátil zpátky do brněnské zahrady.

Jihlavský sprejer: Je to můj koníček a seberealizace

Jihlava – Více než sedmdesát sprejů a patnáct kilo nátěrové barvy už vypotřeboval jihlavský sprejer Jakub Menšík na zeď parkoviště v centru krajského města. K dokončení spodního patra zbývá jen několik hodin sprejování. Na vršek zdi bude potřebovat štafle.

Cizinci okradli seniorku, záhy skončili v cele

Jihlava – Rychlá akce. Dva cizinci okradli v podvečer ve čtvrtek 10. května v jihlavském obchodním domě seniorku. Ještě ten den už byli v cele.

Dějiny jihlavským žákům přiblíží umělecké projekty

Jihlava – Studenti jihlavských základních a středních škol se budou vzdělávat kulturou. Na vlastní kůži si díky novému projektu jihlavské radnice budou moct vyzkoušet i různé umělecké profese.

Horácké divadlo posílily dvě herečky a umělecký šéf

Jihlava - Horácké divadlo Jihlava (HDJ) půjde do nové sezony 2018/2019 hned s několika novými tvářemi. Současný umělecký šéf Pavel Šimák se po dvou letech s jihlavskou scénou rozloučil. Od května letošního roku nastoupil nový umělecký šéf Michal Skočovský, který už režíroval v HDJ nedávnou premiéru Jediný život.

Stoleté výročí republiky v Jihlavě oslaví piknikem

Jihlava – Areál staré jihlavské nemocnice vedle autobusového nádraží ožije v úterý 15. května oslavami stého výročí vzniku republiky.

Velké graffiti v Jihlavě už sprejer vybarvuje

Jihlava - Na parkovišti v Bezručově ulici v centru Jihlavy vzniká od začátku května velké legální graffiti. Jejím autorem je jihlavský sprejer Jakub Menšík, který minulý rok vyhrál soutěž na jeho zhotovení.

Jihlavané trefovali jen tyče, výhru Sparty zařídil Kanga

Jihlava - Smolná porážka. Statečnou partii odehráli jihlavští fotbalisté v duelu proti pražské Spartě. Hostující favorit byl sice po většinu zápasu aktivnější, větší brankové příležitosti ale měli domácí. Žádnou však neproměnili a devět minut před koncem je krutě potrestal dalekonosnou ranou Kanga.

Centrum Jihlavy zaplnila tabla. Gymnazisté drsně varují před drogami

Jihlava – Amy Winehouse, Jim Morrison a další umělce, kteří zemřeli v 27 letech, si vybrali jako téma tabla letošní maturanti Gymnázia Jihlava. U jejich fotek, ukazujících například předávkování léky, drogami či utonutí v bazénu, se zastavují lidé.

Jihlava ožije megahity 90. let. Vystoupí třeba East 17

Jihlava – Fun Factory, 2 Unlimited, East 17. Tyto tři kapely, které dominovaly hitparádám v devadesátých letech, přijedou koncertovat už v pátek 11. května na Horácký zimní stadion (HZS) do Jihlavy. Podle pořadatelů půjde o akci, kterou krajské město ještě nezažilo. Vstupenky na Megakoncert 90´s live jsou k dispozici na místě za 790 korun.

VIDEO: Okružní ulice je pro řidiče jihlavské MHD noční můrou

Jihlava – Nadávání. Troubení. A v nejhorším případě náraz. Oprava Brněnského mostu v Jihlavě výrazně zvýšila provoz v Okružní ulici a řidiči tam občas zažívají krušné chvíle.

K největšímu pikniku se v sobotu připojí i Jihlava

Jihlava – Po třech letech se opět krajské město připojuje k celorepublikové akci Férová snídaně. Jihlavané tak během soboty 12. května budou moct společně posnídat v jihlavských Smetanových sadech.

Jihlavská nemocnice shání pro pacienty tepláky

Jihlava – V Nemocnici Jihlava byla 10. května vyhlášena sbírka tepláků.

Fotbalové fanoušky bude v pátek hlídat policie

Jihlava – Krajská policie vyhodnotila páteční fotbalové utkání jihlavských prvoligových fotbalistů proti AC Sparta Praha jako rizikové. Policisté tak budou před začátkem utkání dohlížet na bezproblémový příjezd a poté příchod fanoušků pražského týmu na stadion. 

Polské metro si vybralo lokomotivu z Jihlavy

Jihlava – Do vozového parku metra v polském hlavním městě Varšavě bude zařazena česká posunovací dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 300. Vznikne v jihlavském závodě holdingu CZ Loko.

Jihlava se připojuje ke květnové Noci literatury. Číst budou herci

Jihlava – Na čtyřech místech v krajském městě 9. května večer zazní současná literatura. „Posluchače s ní seznámí herci z Horáckého divadla (HDJ). Jedná se o literární happening Noc literatury. Začátky jsou naplánované na 19, 19.30, 20 a 20.30 hodin,“ informovala pracovnice Městské knihovny Jihlava Alexandra Frajová.

Jihlava zpřístupní tajný kryt. Lidé se vrátí do doby studené války

Jihlava – Již v pondělí 28. května se mohou první zájemci vydat do jihlavského podzemí a vidět kryt civilní obrany z období studené války. Nachází se šest metrů pod zemským povrchem. 

Jihlavská škola postaví novou národní knihovnu

Jihlava – Do dvanáctého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo osmadvacet škol včetně zástupce z Vysočiny – Střední školy stavební Jihlava.

Lídrem komunistů bude ekonom Vejmělek

Jihlava – Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila jména, která budou za stranu kandidovat do jihlavského zastupitelstva. Poodhalila i volební program.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - V jihlavské porodnici přivítali další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie. 

Důchodci nabídl pomoc a poté ho okradl

Jihlava – O finanční hotovost, osobní a další věci přišel koncem dubna šestaosmdesátiletý muž. Na jihlavském náměstí si ho vyhlídl neznámý zloděj, který ho doprovodil domů a poté mu vzal příruční pouzdro.

Nad krajským městem létali barevní draci

Jihlava – Na Brádelském vrchu nedaleko jihlavské výpadovky na Pelhřimov během sobotního dne ovládli nebe akrobatičtí draci různých typů, rozměrů a provedení. Na tomto kopci nad krajským městem se totiž konal jubilejní desátý ročník celorepublikového létání.

Radní už ví, kdo bude v Jihlavě stavět

Jihlava – Rada krajského města schválila výsledky výběrových řízení na dopravní stavby. Cyklostezka v Jihlavě-Pávov nebo záchytné parkoviště na západním okraji města tak mohou začít vznikat.

Nádvoří jihlavské radnice skrývá tajemné sochy

Jihlava – Na dvorním traktu jihlavské radnice už dvanáct let stojí schována před veřejností pětice pozdně barokních soch – Jaro, Léto, Podzim, Zima a Hudba. Tyto sochy s pohnutým osudem se letos dočkají rekonstrukce.

Tak jsme žili. Kdo si ještě vzpomene na jihlavské spartakiády?

Jihlava /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se v našem dílu seriálu Jak jsme žili v Československu budeme věnovat spartakiádám, které se konaly v Jihlavě.

OBRAZEM: Větší komfort pro cestující. Město vybudovalo zastávky

Jihlava – Na zastávkách městské hromadné dopravy a linkových autobusů krajského města v Brtnické, Znojemské a Zimní ulici chrání cestující před nepřízní počasí nové přístřešky.

Na výjezd k zásahu mají hasiči dvě minuty

Jihlava – Do pětačtyřiceti sekund jako trénink vyběhnout deset pater požární věže, ale i opravit hasičská auta, být pradlenkou a během soboty vždy uklidit celou stanici. Nejen to všechno na sebe prozradili profesionální hasiči sídlící v krajském městě v rámci letošního dne otevřených dveří.

Jihlavská nemocnice stále více bojuje proti kouření

Jihlava – Kouření škodí zdraví. Nemocnice Jihlava bojuje proti kouření, což je zlozvyk každého třetího Čecha. Vedle ambulance pro odvykání kouření vede personál rozhovory s hospitalizovanými kuřáky.

Jihlavská pošta bývá terčem kritiky, chybí jí zaměstnanci

Jihlavsko – Desítky nedoručených balíků. Lidé na Jihlavsku jsou nespokojeni se službami České pošty a dalších kurýrních firem.

Jak jsme žili v Československu. Představíme spartakiády v Jihlavě

Jihlavsko – V pátek 4. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

Cizinci mohou jít za brutální útok na deset let za mříže

Jihlavsko – Kriminalisté vypátrali dva cizince, kteří koncem března napadli na ubytovně na Jihlavsku jiného muže. Nyní jsou v policejní cele a čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

V Jihlavě se obědvá nejlevněji

Jihlava – Průměrné mzdy rostou stejně jako ceny potravin. Jeden z objektivních ukazatelů je TRC index, který porovnává průměrné mzdy a ceny obědů v krajích. Jihlavané obědvají v celé republice nejlevněji.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - V jihlavské porodnici přivítali další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie. 

Jihlavské třídící centrum bude pracovat rychleji

Jihlava – Evropský balíkový přepravce GLS stále roste a s tím souvisí rozšiřování kapacity centrálního třídícího centra v Jihlavě.

V Jihlavě vzniknou nové chodníky

Jihlava – Rada krajského města rozhodla, že vybuduje zcela nové chodníky. Ve vybraných lokalitách se tímto krokem výrazně zvýší bezpečnost.

A zase remíza. Střelce udrželi na uzdě famózní brankáři

Jihlava - Marné čekání na gól. Záchranářský duel mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví nabídl urputnou bojovnou produkci, ve kterém byli fotbalovější hosté. Domácí však držel nad vodou svými zákroky brankář Matej Rakovan. A když se k jeho exhibici přidal i hostující kolega Martin Poláček, byl konečný bezbrankový výsledek logickým vyústěním nulové potence útočníků.

Recidivistka ukradla boty

Jihlava – Třiatřicetiletá recidivistka z Třešťska je opět podezřelá ze spáchání trestného činu, pokusila se ukrást boty.

Do jihlavské zoo se vrátí dravci a sovy

Jihlava - S příchodem měsíce května si budou moct návštěvníci v areálu jihlavské zoo opět prohlédnout řadu dravých ptáků a sov. Na první májový den budou mít navíc děti vstupné zdarma. Rodiče ale musí donést starý elektrospotřebič.

Koncert zrušen. Lenka Dusilová přijede do Soulu experimentovat jindy

Jihlava – Populární zpěvačka Lenka Dusilová musela kvůli nemoci zrušit sobotní koncert v hudebním klubu Soul. Fanoušci o vystoupení nepřijdou. Náhradní termín bude totiý upřesněn co nejdříve, pracuje se na tom. Ohledně vrácení již zakoupených vstupenek je potřeba se obrátit na Andreu Práškovou na e-mailu andree.w@centrum.cz.

Hasiči se utkají o pohár primátora Jihlavy

Jihlava – Na jihlavském Masarykově náměstí se v sobotu 28. dubna uskuteční už desátý ročník soutěže v Hasičském víceboji O pohár primátora statutárního města Jihlava.

Dopravní terminál i vysokorychlostní trať v Jihlavě budí silné emoce

Jihlava – Hlavní vlakové nádraží v Jihlavě by se mělo v budoucnosti stát pouze vedlejší stanicí. Význam dnes téměř nevyužívaného nádraží Jihlava město naopak vzroste. Vyroste vedle něj totiž autobusové nádraží, hlavní přestupní uzel MHD a infrastruktura pro taxíky, cyklisty i pěší.

V Jihlavě mají nejmodernější babybox pro odložená miminka

Jihlava – Je z antikorozního plechu a dvoukřídlá dvířka se otevírají a zavírají automaticky. Fotobuňky přitom hlídají, aby nedošlo ke zranění miminka. Vnitřní prostor je klimatizovaný a nechybí ani náhradní zdroj energie. Důležitá je mnohonásobně jištěná signalizace na stálou službu na mobilní telefony zodpovědných zdravotnických pracovníků.

Výzva pro trenéra Svědíka. Pokoří s Vysočinou své bývalé svěřence?

Jihlava - Je na čase vyhrát. Už pět zápasů nedokázali jihlavští fotbalisté zvítězit. Během této nepříjemné série získali alespoň tři body za vydřené remízy a nadále drží první nesestupovou příčku. Vylepšit si svoji pozici budou moci v pátek proti stejně sestupem ohrožené Mladé Boleslavi.

Jihlavský plavecký bazén se na dva dny zavře

Jihlava – Jihlavský bazén Evžena Rosického bude během dvou květnových státních svátku pro veřejnost uzavřený.

Těžké zápasy fotbaloví dorostenci doma zvládli

Jihlava – Domácí dvojutkání dorostenecké MS ligy přineslo výběrům FC Vysočina šest bodů.

Kdo půjde do finále? Série je vyrovnaná

Jihlava – To bude ještě pořádná řež! Semifinále hokejbalové Moravské ligy mužů mezi rezervou SK Jihlava a Přibyslavicemi je po víkendu vyrovnané. První mač pro sebe urvali domácí. Druhé utkání už Jihlavští vyhrát nedokázali, a to i přesto, že ještě osm minut před koncem vedli o dvě branky!

Jihlavská poradna se stará o práva a potřeby obětí

Jihlava – Již déle než rok v krajském městě funguje poradna pro oběti trestných činů. Pomoc tam hledají i mladiství a senioři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT