VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TELČ

Telč opět uvidí závody dračích lodí. Týmů bude víc než při loňské premiéře

Telč – Posádky dračích lodí z ze všech koutů republiky tuto sobotu poměří síly v Telči. Závody dračích lodí bude město hostit už podruhé.

Zámek v Telči chystá velké změny. Jejich rozsah závisí na dotacích

Telč – Zimní prohlídková trasa v Telči, o které se už mluví delší dobu, možná bude doprovázena řadou dalších změn. Na podzim totiž odstartuje nový dotační program 
v rámci Integrovaného regionální operačního programu, díky němuž by se budování zimní trasy mohlo spojit s celkovou revitalizací zámeckého areálu.

Nejen v Jihlavě. I v Telči se chlubí unikátními skřipkami s dlouhou tradicí

Telč – Jsou unikátní, mají bohatou tradici a k Telčsku neodmyslitelně patří desítky let díky bratrům Josefu a Ladislavu Mátlovým. Ti se zasloužili o jejich zachování a propagaci nejen u nás, ale i v zahraničí.

Panský dvůr v Telči slavnostně otevřel

Telč – Ještě před rokem zanedbaný areál, dnes moderní centrum a jedna z dalších telčských atrakcí pro turisty. Řeč je o Panském dvoře. Areálu, který v uplynulých jedenácti měsících prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v sobotu byl slavnostně otevřen.

Telčský zámek se promění v Karlštejn

Telč – Nádvoří telčského zámku bude v sobotu večer hostit oblíbenou komedii Noc na Karlštejně. Na motivy divadelního představení Jaroslava Vrchlického ji připravily Divadelní soubor Karla Čapka a skupina historického šermu Hebrix z Třeště.

Panský dvůr nabídne 
i unikátní atrakci

Telč – Unikátní lanové centrum, historická expozice ze života panství, multifunkční prostory nebo turistické informační centrum, herna pro děti a kavárna. To všechno nabídne centrum volnočasových aktivit a turistiky Panský dvůr v Telči, které se otevírá tuto sobotu.

 Muž, který měl štěstí na setkání s prezidenty

Telč – Karel Blaha byl jeden 
z těch, kteří se ve čtvrtek přišli podívat na prezidenta Miloše Zemana na telčské náměstí. Ještě nikdy předtím ho naživo neviděl, takže se rozhodl, že si svůj seznam prezidentů, se kterými se za život setkal, rozšíří.

Prezident Miloš Zeman polichotil Telči. Je to nejkrásnější město Vysočiny

Telč – Jestli někdo čekal v Telči vajíčka nebo červené karty, nedočkal by se. Prezident republiky Miloš Zeman si několik stovek lidí, kteří se něj ve čtvrtek v podvečer přišli podívat, získal hned úvodní řečí.

Den plný pohádek na zámku v Telči

Telč - Stovky lidí v neděli přilákal na zámek do Telče pohádkový den. Program byl pestrý, nechyběly třeba speciální prohlídky, divadlo, řemeslný trh, fotokostymérna nebo pohádkový les v zámeckém parku.

Telčský zámek poprvé zažije kavalírské prohlídky. Budou hlavně pro děti

Telč - Z Itálie do Telče – Po stopách kavalíra. Tak se jmenují nové prohlídky, které si v neděli odbudou premiéru na zámku v Telči. Stane se tak během tradičního pohádkového dne pro děti.

Do Telče míří známé tváře českého filmu. Markéta Hrubešová nebo Lukáš Pavlásek

Telč – Zpestřením letošního evropského filmového festivalu o umění Arts&Film, který se od 11. do 13. června uskuteční v Telči, bude dvoudenní filmový workshop.

Parkoviště nebo parčík? Telč řeší, co bude místo starého zimního stadionu

Telč – Parkoviště, dopravní hřiště, parčík nebo třeba relaxační zóna pro sportovní 
a volnočasové aktivity, a to všechno i s možným využitím stávajících budov.

Omšelý vůz? Kdepak, telčské Muzeum techniky se chlubí dalším unikátem

Telč – Tohle omšelé šedivé 
auto možná na první pohled příliš nezaujme, ale ve skutečnosti se jedná o další zajímavý exponát, který nedávno dorazil do telčského Muzea techniky.

Mažoretky se předvedly v Telči

Telč - O střevíček z pohádkové Telče. Tak se jmenuje tradiční soutěž v mažoretkovém sportu, která se v sobotu konala na náměstí Zachariáše z Hradce. Představily se týmy ze šestnácti měst Česka i Slovenska. Letošní novinkou byla volba Miss Mažoretka nebo retro focení mažoretek.

Vítání vojáků a holubice míru. I tak budou oslavovat v Telči

Telč, Krahulčí – V Krahulčí si příští týden připomenou zbytečnou smrt šesti telčských hasičů.

Místo kabin vyroste stadion

Telč – První bruslaři se po nové ledové ploše v Telči projedou už letos v prosinci.

Konec války na Telčsku poznamenal masakr

Telč – Jak se druhá světová válka dotkla Telče a jejího okolí, napoví nová výstava na radnici v Telči. Potrvá od 29. dubna do 14. května.

Muzeum láká na další zajímavá auta

Telč – Muzeum techniky v Telči se stále mění, přibudou i figuríny v dobových šatech.

Koledníci v krojích opět vyrazí do ulic Telče

Telč – Dříve se o pomlázce chlapci vozili po městě na koňmi taženém povozu. Podle organizátorů není vyloučeno, že se k této dopravě vrátí.

Procházku po Telči krátí nová pěšinka do zámeckého parku

Telč – Zámecký park je nyní uzavřen, probíhá tam rozsáhlá revitalizace za více než 2 miliony.

Podomní prodej nyní zakázali už i v Telči. Lidé si stěžovali

Telč – Tomu, kdo nové nařízení poruší, hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun.

Telčské panorama vyjde Kraj Vysočina na tři sta tisíc korun

Telč – Propagaci památek UNESCO podpoří letos krajská pokladna. Na Jihlavsku to bude Telč.

Přednáška o jídle měla úspěch

Telč – S obrovským zájmem se setkala středeční přednáška v sídle telčských památkářů, kde Pavel Macků pohovořil o vaření, stolování a stravování ve středověku.

Památkáři z Telče vydávají další sborník

Telč – Telčští památkáři vydávají další sborník Památky Vysočiny. Jeho cílem je přispět k hlubšímu poznání kulturních památek v Kraji Vysočina a inspirovat čtenáře k volnočasovým a kulturním aktivitám.

Když je člověk sám, túry se chodí špatně

Telč – Dlouholetá členka Klubu českých turistů Telč Vlasta Pospíchalová se turistice věnuje desítky let, má za sebou stovky nejrůznějších výšlapů a pochodů.

V Telči probíhá zimní sraz turistů

Telč - Do Telče se nyní sjeli stovky turistů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Až do neděle tam totiž probíhá čtrnáctý Český zimní sraz turistů. Připraveno je pro nich několik pěších i běžeckých tras, prohlídka města, zámku a místních muzeí i speciální papučový bál. Parta nadšenců táboří u rybníka Roštejn.

Telč se chystá na turisty. Přijedou jich plné autobusy

Telč – Ve městě se v termínu od čtvrtka 12. února do neděle 15. koná celorepublikový sraz.

Jak se vařilo a stolovalo ve středověku, prozradí v Telči

Telč – Na středu 11. února připravili telčští památkáři další přednášku z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás.

Telč se představí na několika veletrzích cestovního ruchu

Telč – Město Telč letos představí na několika veletrzích cestovního ruchu. V únoru to bude na pražském Holiday World, pak budou následovat také prezentace na veletrzích v Bratislavě, holandském Utrechtu, ve Vídni nebo v Norimberku.

Do Telče míří přes čtyři sta turistů. Přijedou i z ciziny

Telč – Celkem 422 účastníků už se přihlásilo na Český zimní sraz turistů, který se od příštího čtvrtka do neděle koná v Telči. Organizátoři počítají s tím, že toto číslo ještě není konečné.

Polná a její památky opět zabodovaly

Polná, Telč – Město z Jihlavska bude bojovat o prestižní titul, který získalo už před osmi let.

Co se silnicí mezi Želetavou a Telčí napoví jednání na kraji

Jihlavsko – Nevyhovující silnice druhé třídy z Telče přes Novou Říši do Želetavy trápí obce, jimiž prochází, i řadu řidičů, kteří po ní projíždějí.

Do Telče se v únoru sjedou turisté z Česka i z ciziny

Telč – Už za necelý měsíc se do Telče sjedou stovky turistů 
z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. A to při příležitosti tradičního Českého zimního srazu turistů, který se uskuteční od 12. do 15. února.

V Krasonicích už měli dva pokusy, starostu ale nezvolili

Krasonice – Tři měsíce už hledají v obci s dvěma sty obyvateli starostu, kterého by chtěla většina.

Telč se na veletrhu neztratí. Bude vidět na třech místech

Telč, Brno – Na letošních brněnských veletrzích GO a REGIONTOUR 2015, které se konají od čtvrtka do neděle, se v rámci expozice Kraje Vysočina představí také město Telč.

Loni na lyžařský kurz nejeli, letos si to chtějí vynahradit

Telčsko – Základní škola Masarykova v Telči nelenila a hned jak napadlo, tak děti vyslala na kurz.

O programy a kurzy památkářů byl velký zájem

Telč – S problematikou památkové péče pod dohledem odborníků z telčského územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) se loni seznámily desítky dospělých i stovky studentů a žáků základních škol.

V Telči zateplili halu

Telč – Od konce září do začátku prosince panoval u haly Sokola v Tyršově ulici čilý stavební ruch.

Gagarina usadili na zastávce v Telči

Jihlava - Na autobusovou zastávku v Hradecké ulici v Telči včera přibyl památník prvního letu člověka do vesmíru, kterému se v Telči zkráceně říká Gagarin. Tento památník přes třicet let stál opodál v parčíku mezi školami.

Na jaře v Telči začne stavba nového zimního stadionu

Telč – Krytá ledová plocha s kapacitou dvě stě diváků bude hotová nejpozději za tři roky.

Mladá žena pořezala nožem sebe i kamaráda

Telčsko – Na záchytce v neděli skončila jednadvacetiletá žena, která se v neděli v obci na Telčsku pořezala nožem. Drobné zranění utrpěl i její kamarád, který mladé ženě v dalším sebepoškození bránil.

Galerie dál zůstane přes zimu zavřená

Telč – Galerie na telčském zámku dál zůstane mimo turistickou sezonu zavřená. Plány ohledně vytvoření celoroční výstavy, propojené například s nejrůznějšími edukačními programy pro děti nebo kulturními akcemi, totiž podle slov kastelána Bohumila Norka nakonec nevyšly. O této novince se v Telči mluvilo zhruba před měsícem.

Děti z telčského dětského domova se chystají na Vánoce

Telč – Letos děti čeká také speciální charitativní jarmark, připravily na něj asi 400 výrobků.

Přednáška připomene architekta

Telč – Telčští památkáři na středu připravili další přednášku v rámci cyklu Rodinné stříbro Památky kolem nás. O díle známého a vlivného britského architekta a představitele hnutí Arts and Crafts Charlese Voyseyho bude vyprávět profesor Jindřich Vybíral. Začátek je v 18 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.

V Telči se rozjíždí nová firma, zatím dala práci desítkám lidí

Telč – Uplatnění najdou převážně ženy, jedná se o lehkou manuální práci v textilním oboru.

V minulosti v soutěži bodovala nádraží v Hodicích a v Telči

Hodice, Telč – Na Jihlavsku v minulosti v soutěži uspěla další dvě nádraží. Mezi desítku nejlepších se v roce 2010 propracovala vlaková zastávka v Hodicích, o dva roky později toto umístění zopakovalo vlakové nádraží v Telči.

Maruška už nemusí skrývat uši do vlasů

Telč – Až čtrnáctiletá Maruška z Dětského domova v Telči, která se doposud trápila tím, že jí odstávají uši, sundá obvazy, bude mít uši jako každý jiný.

Aby nás poslouchala skupinka japonských turistů? Jenom v Telči

Telč –Telčská dechovka je pokračovatelkou přebohaté historie a tradice, kterou první orchestr ve městě začal psát už v roce 1922.

Dům a na muřích nohách obohatí Telč

Telč - Pozoruhodný dům na muřích nohách, který vyrostl v ulici Na Dlážkách v blízkosti historického centra Telče, je v těchto dnech přístupný zájemcům v rámci akce Dny otevřených pasivních domů.

Místostarostou Telče se stal Pavel Komín

Telč – Roman Fabeš, který vedl do letošních komunálních voleb Sdružení nezávislých a SNK ED, zůstal podle očekávání starostou Telče.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT