VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TELČ

V Telči si připravili přednášku o Japonsku a jeho kultuře

Telč - Telčští památkáři si na středu připravili přednášku s názvem „Japonsko. Památky kultura společnost." Akce proběhne v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a je součástí přednáškového cyklu Rodinné stříbro Památky kolem nás.

V Telči si lidé v sobotu prohlédli nově otevřené podzemí i další památky

Telč - Telč se v sobotu připojila ke Dnům evropského kulturního dědictví a lákala hlavně na nově zpřístupněné podzemí. Kromě toho se lidé mohli podívat také do místních kostelů, na věže nebo třeba do kaple Všech svatých na telčském zámku. Připraven byl i doprovodný program.

V sobotu Telč zvala na otevřené památky i tradiční charitativní cyklojízdu

Telč - První zářijovou sobotu bylo v Telči rušno. Po desáté hodiné dopoledne z náměstí Zachariáše z Hradce startovala charitativní cyklojízda, konaly se tu farmářské trhy a Den otevřených památek. Turisté se poprvé mohli podívat do prostor nově otevřeného podzemí pod základní uměleckou školou.

Na telčském zámku nyní mají rušno

Telč - Během tohoto víkendu je na telčském zámku velmi rušno. Památka se totiž opět připojuje k oslavám Dnů evropského dědictví.

Telč odhalí, co skrývá pod slavným náměstím

Telč - Expozici nově otevřeného podzemí mohou svými příspěvky například fotografiemi nebo pohlednicemi dotvářet i obyvatelé města.

Telč v tomto týdnu očekává řadu zajímavých hudebních akcí

Jihlava - Telč čeká hned několik zajímavých hudebních akcí. V základní umělecké škole se představí vynikající klavíristka a víkend pak nabídne řadu akcí v rámci Dnů evropského dědictví.

Pohled z ptačí perspektivy byl ohromujícím zážitkem

Telč - O víkendu z náměstí Zachariáše z Hradce startovaly horkovzdušné balony. Sobotní ranní let nepřekazil ani mlžný opar nad městem.

Jazz na Roštejně. Tahákem je americká zpěvačka Jenkins

Telč - Na sobotní 14. hodinu je na hradě Roštejn připraveno tradiční jazzové odpoledne, večer a noc. Nabídne zahraniční jazzovou hvězdu, doprovodný program pro děti i prohlídky samotného hradu.

Provazochodec: Největší výzvou jsou pro mě šály a jednokolka

Telč - Saltimbango alias amatérský herec Václav Vrátil z Třeště se věnuje i novému cirkusu.

Telčí projde průvod i provazochodec

Telč - V sobotu v 17 hodin, respektive po příjezdu vlaku z Třeště, projde Telčí průvod s kejklíři a muzikanty z vlakového nádraží až na náměstí Zachariáše z Hradce.

Do Telče míří skvělý kytarista

Telč - I druhý týden hudebního festivalu Prázdniny v Telči, který pokračuje až do neděle, nabízí koncerty řady známých muzikantů české hudební scény. Na zámeckém nádvoří se ještě představí Nezmaři, Druhá tráva, Lenka Filipová.

Krysáci ze známého animovaného večerníčku míří na zámek v Telči

Telč – Zámek Telč přichází 
o prázdninách s další akcí pro nejmenší. Vystavuje filmové loutky a kulisy z populárního animovaného večerníčku Krysáci.  

Kaše od Bílé paní pomůže nemocným

Telč - Před devíti lety se Lence Jantačové ze Studené obrátil život vzhůru nohama. Její sestře Ivě v té době totiž našli lékaři nádor na mozku.

Telčský zámek láká na fuchsie i krysáky

Telč - Návštěvníci Telče mohou kromě Prázdnin v Telči zavítat také na místní zámek. V letních měsících tam na ně čeká řada zajímavých akcí.

Bez Belpské lávky už se v Telči neobejdou

Telč - Belpská lávka byla vystavěna v roce 1998. V 90. letech pod hrází Ulického rybníka vznikla i menší lávka, které se říká americká.

Karel Plíhal vyrazil na letní turné. Zastaví se také v Telči

Jihlava - Folková stálice Karel Plíhal bude v letošním roce zcela výjimečně koncertovat i v létě. V rámci turné dorazí ve čtvrtek večer i na festival Prázdniny v Telči.

Účastníci handy cyklomaratonu dorazí na Vysočinu již ve středu večer

Vysočina - Ve středu odstartuje druhý ročník neobvyklého závodu. Z Prahy vyjedou účastníci Open handy cyklomaratonu. Zdravé i handicapované cyklisty čeká dva tisíce kilometrů, které musí zvládnout za 111 hodin.

Telč zažila poprvé souboje dračích lodí

Telč - Dvanáct posádek bojovalo na dvousetmetrové trati o nejlepší čas.

Kam vzít v létě děti? Řešením je třeba hrad

Telč - Hrad Roštejn na Jihlavsku se otevírá nejen dospělým, ale má na letní měsíce připraven program i pro ty nejmenší.

Dračí lodě se utkají na rybníku v Telči

Telč - Závody dračích lodí zpestří nabité kulturní léto v Telči. Už v sobotu vyjede na Štěpnický rybník celkem 12 posádek, které budou vytvořené ze zástupců Regionu Renesance.

V pátek startuje nejdelší hudební festival u nás, Prázdniny v Telči

Telč - Během sedmnácti dnů vystoupí na třech festivalových scénách stovky hudebníků.

V Telči dominovali olympionici

Telč - Účastníci olympijských her v Londýně 2012 Přemysl Švarc a Vendula Frintová se stali mistry republiky v triatlonu na olympijských tratích.

Telč se těší na triatlonovou elitu

Telč - Historické městečko v jihozápadním cípu Vysočiny se stává triatlonovou baštou. V předchozích dvou letech uspořádala Telč vydařené závody Českého poháru, v sobotu poskočí v tuzemském měřítku na stupínek nejvyšší. Triatlon Telč 2014 je i letos pátým závodem Českého poháru, ale zároveň i národním šampionátem.

Odborníci na památky se začnou školit v Telči

Telč - Od středy až do neděle v Telči proběhne Mezinárodní letní škola památkové péče 2014.

Největší hvězdou festivalu ve městě lásek bude Peppino

Telč - Oblíbené Prázdniny v Telči se blíží, 32. ročník odstartuje v pátek 25. července.

Studenti se sjíždí do Telče. Na tradiční hudební akademii

Telč – Francouzsko-česká hudební akademie začíná v úterý a potrvá do 11. července.

Hudebníci na telčském náměstí nejen zahrají, ale také pomohou

Telč - Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči obsadí v sobotu večer hned několik známých kapel v rámci benefičního koncertu Srdce z Telče.

Srdce z Telče pomůže dětem s nelehkým osudem

Telč – Dobrých skutků není nikdy dost, říká Jiřina Šimková, organizátorka benefičního koncertu Srdce z Telče, který chystá na sobotu 28. června.

V Telči končí škola už v úterý

Vysočina - Letní prázdniny začnou některým školákům z Jihlavska kvůli opravám o něco dříve.

Hana Müllerová: Na Havla v Telči nezapomenu

Návštěva Václava Havla v Telči v srpnu 1991 je pro mě nevymazatelná, intenzivní a stále živá. Předcházelo jí šití skautských krojů pro naše dva kluky, kteří pak v den D spolu s ostatními skautíky drželi před radnicí špalír, kterým pan prezident procházel.

Hasiči budou soutěžit v Telči

Telč - Na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči se v úterý uskuteční krajská soutěž profesionálních hasičů ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Srdce z Telče pomůže dětem s nelehkým osudem

Telč - Dobrých skutků není nikdy dost, říká Jiřina Šimková, organizátorka benefiční koncert Srdce z Telče, který chystá na sobotu 28. června. Tento den by měli telčské náměstí zaplnit hudebníci, kteří se rozhodli pomáhat dětem.

Prohlídka telčského podzemí bude velkým dobrodružstvím

Telč - Sklep a chodby pod náměstím Zachariáše z Hradce si lidé poprvé prohlédnou v srpnu.

Desátý filmový festival zahájí režisér Vojtěch Jasný

Jihlava - Na letošním desátém ročníku filmového festivalu o umění Arts&film usiluje o úspěch 169 filmů z více než 30 evropských zemí.

Ježdění po Telči bude brzy jednodušší

Telč - Rekonstrukce ulice 9. května vstoupila do další fáze. Hotovo má být koncem srpna.

Zastávka vyhlásila sbírku pro Restart

Telč - V těchto dnech v nízkoprahovém zařízení Zastávka Telč začala sbírka na podporu Restart shopu v Praze. Sbírka potrvá do 30. června, přispět můžete v pracovních dnech od 11 do 17 hodin, po domluvě i jindy.

Telčský zámek láká na vylepšenou filmovou výstavu

Telč - S červnem přichází telčský zámek s několika novinkami. Jednou z nich je vylepšená výstava v zámecké galerii, která se nyní jmenuje Princezny na zámku aneb Telčí po stopách filmu.

V Telči bude triatlon na podporu dětí z domovů

Telč - U telčského rybníka Roštejn se ve čtvrtek od 14 hodin uskuteční krajské kolo Slavata Triatlon Tour na podporu dětí z dětských domovů.

Mažoretky se předvedly na náměstí v Telči

Telč - O střevíček z pohádkové Telče. Tak se jmenuje nepostupová soutěž mažoretek, která se v sobotu konala na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. V pěti soutěžních kategoriích se představilo přes čtyřicet týmů z různých koutů republiky, na náměstí vystoupilo více než sedm stovek mažoretek.

V neděli začíná v Telči přehlídka trofejí zvěře. Děti budou soutěžit

Telč  - Již tuto neděli začíná tradiční chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře ulovené na Telčsku v hospodářském roce 2013. K vidění bude ve skleníku v zámeckém parku.

Přednáška ukáže umění zednických mistrů

Telč - Telčští památkáři na středu připravili další přednášku v rámci cyklu Rodinné stříbro - Památky kolem nás.

Veteránskou revue ozdobil retro závod

Telč – Studené sobotní počasí vzalo hlavnímu dni šestého ročníku Veteránské revue několik stovek návštěvníků a ty ostatní přinutilo k návratu do zimních bund a čepic, přesto letošní setkání fandů historických automobilu, motocyklů či jízdních kol zkazit nemohlo.

Jedním ze zlatých hřebů revue v Telči bude retro závod

Telč - Veteránská revue slibuje bohatý třídenní program, věnovaný automobilům značky Walter.

V Telči oživí zapomenutý parčík u železničního mostu

Telč - Na Telčsku, Třešťsku, Dačicku a Jemnicku a v rakouském příhraničí se i letos rozjíždí aktivity na podporu a rozvoj turistického ruchu. Region Renesance, který zmíněné oblasti sdružuje, připravil dva projekty.

Sbor Santini v Lannerově domě

Telč - Sídlo Národního památkového ústavu v Telči se v pátek změní v koncertní sál. V podání telčského pěveckého sboru Santini zazní nejen skladby světové a české sborové literatury, ale i lidové písně a spirituály.

Téměř stoletá kráska Nellie se nyní stala chloubou muzea

Telč - Vůz z roku 1919 je jediný na světě, který se dodnes zachoval v tak dobrém stavu.

Přednáška v Telči odhalí tajemství Karlova mostu

Telč, Jemnice - Telčští památkáři na úterý připravili další přednášku v rámci cyklu Rodinné stříbro Památky kolem nás.

Pět bicyklů v drážní půjčovně čeká na novou turistickou sezonu

Telč - Nejvyhledávanější drážní půjčovna jízdních kol, kterou najdou turisté na nádraží v Telči, už odstartovala novou sezonu. A připravena je na nový nápor zájmu, s jakým lze počítat během postupujícího jara.

Klempířský plech se měnil na píšťalky

Bohuslavice - Rovných 174 píšťalek z klempířského plechu vytvořily děti, které se v sobotu v Bohuslavicích zapojily do celosvětové akce Píšťalka. Ta měla největší podporu především v alpských zemích, ale přidala se rovněž třeba Austrálie.

Zámek v Telči čeká pestrý rok

Telč - Zámek v Telči letos čeká velmi pestrý rok. Během letoška totiž budou zahájeny restaurátorské práce na reliéfu Poseidona a začne se také s revitalizací zeleně v zámeckém parku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT