Sportovní redakce Deníku oslovila trenéry celků ze třetí ligy a divize, aby se vyjádřili, komu na probíhajícím mistrovství světa nejvíce přejí, resp. koho tipují jako nového vládce světového fotbalu.

Zde jsou jejich odpovědi.

JAN ŠIMÁČEK, FC Velké Meziříčí
Po celou dobu fandím Messimu, protože to je nejlepší hráč, kterého jsem viděl naživo. Přál bych proto titul Argentině, ale myslím si, že na to nemá tak kvalitní tým. Podle mého vyhraje nějaký evropský tým, hodně záležet bude na turnajovém pavouku ve vyřazovací části, jak se největší favorité "vymlátí" mezi sebou. Těch top favoritů je klidně osm. Papírově nejlepší jsou asi Francouzi, ale kdybych si měl vsadit, tak úplně nevím.

LUKÁŠ MICHAL, SFK Nové město na Moravě
Nevidím jasného favorita, v posledních letech rozhodují maličkosti. Přál bych titul Argentině, aby Messi dosáhl na titul a dohnal tak Maradonu. Vyloženého favorita na titul ale nemám.

Jedním z vydařených utkání fotbalistů Staré Říše (v červeném) v průběhu podzimní části divize D byla jejich výhra 2:1 nad vedoucím Startem Brno.
Stará Říše se sehrávala až v průběhu podzimu. Projevilo se to, poznamenal Staněk

MAREK ZÚBEK, FC PBS Velká Bíteš
Žádného super favorita nevidím, jsem v tomto směru docela konzervativní. Mezi nejlepší čtyřkou podle mě budou Brazílie s Argentinou, byl bych rád, kdyby tam byl i nějaký nečekaný černý kůň. Nějaký čas už se nedokážu dívat jako nezávislý fanoušek, spíše sleduji trendy ve fotbale, tedy to, co zajímá trenéry. Hledám inspiraci a studijní materiál.

JIŘÍ HOLENDA, TJ Dálnice Speřice
Fandil jsem vždycky Belgii a přeji jí zase, ale myslím si, že už jsou asi za zenitem. Naopak nefandím Německu. Mám ale pocit, že mistrovství vyhrají buď Portugalci, nebo Argentina, která se zvedá po nepovedeném začátku.

LUKÁŠ STANĚK, FSC Stará Říše
Favoritem je Brazílie, protože má z mého pohledu nejkvalitnější kádr. Vždycky jsem přál Argentině, ale protože mám raději Ronalda než Messiho, tak bych volil Portugalsko, přeji to Ronaldovi na konec kariéry. Mezi kamarády jsem dal tip na finále ve složení Brazílie – Belgie.

Všech svých třináct podzimních bodů vydolovali fotbalisté J Dálnice Speřice (v červeném) při historické premiéře v divizi před vlastními fanoušky.
Speřice zvládají náročnou úlohu se ctí. Divize je jiný level, neskrýval Holenda

JINDŘICH ADAMEC, FC Slovan Havlíčkův Brod
Mistrovství světa sleduji, nejen pro každého trenéra je to určitě svátek. Oblíbený tým nemám, za největšího aspiranta na titul tipuji Brazílii.

OLDŘICH VESELÝ, SK Bystřice nad Pernštejnem
Tipuji za vítěze jednoho z dvojice Francie, Portugalsko, rozhodně vyhraje evropský tým. Žádný oblíbený mančaft na turnaji nemám.

ROMAN VESELÝ, A.F.C. Humpolec
Je to obrovsky vyrovnané, mezi největší favority řadím čtveřici Portugalsko, Francie, Brazílie a Argentina. Kdybych si měl vybrat, tipoval bych Francii, protože její skladba týmu je výborná. A to nejen dopředu, ale také směrem dozadu, na rozdíl od jiných, které tak vyrovnané obě složky nemají. Fandím útočnému fotbalu, proto bych, ačkoliv je mi jedno, kdo vyhraje, přál titul ofenzivnímu mužstvu.

KOHO TIPUJÍ NA VÍTĚZE MS V KATARU?
Jan Šimáček - FRANCIE
Lukáš Michal - nemá favorita
Marek Zúbek - nemá favorita
Jiří Holenda - ARGENTINA x PORTUGALSKO
Lukáš Staněk - BRAZÍLIE
Jindřich Adamec - BRAZÍLIE
Oldřich Veselý - FRANCIE x PORTUGALSKO
Roman Veselý - FRANCIE