Jde jak o problémy s financováním, tak bohužel i problémy personální, kdy zřejmě hrají svoji ne nepodstatnou roli stranické zájmy. Bohužel jdou i přes odborné schopnosti dotčených. Odvolání MUDr. Miroslava Havlíka z funkce vyvolalo dokonce petiční činnost. V situaci, kdy se občan ze sdělovacích prostředků dozvídá, že všechno je špatně, že všichni jsou proti všem, tak tato alarmující zpráva zapadne v záplavě dalších. Na jak dlouho? Než ZZS kraje Vysočina úplně zkolabuje?Aby krajští radní zakryli své chyby v rozhodování a řízení rozvoje ZZS kraje Vysočina, přidali v tichosti 21. června do rozpočtu 17 milionů korun. Hejtman kraje to zdůvodnil zvýšením počtu výjezdových stanovišť a růstem mezd zaměstnanců, které nepokrývají platby od pojišťoven. Protože se počet výjezdů nezvyšuje, tak jsou příjmy podobné letům minulým.

Jasná ukázka nezodpovědného a nekompetentního vedení organizace. Nebo snad jen další špatný vtip pro voliče krajských radních. Copak nikdo při plánování expanze ZZS kraje Vysočina v kraji dopředu nespočítal, kolik bude provoz systému stát? Jak mohl někdo počítat s tím, že když otevře nové stanoviště, tak bude více výjezdů? Vždyť počet obyvatel a jejich nároky na poskytovanou službu jsou během let stále zhruba stejné. Nebyl a není rozvoj ZZS kraje Vysočina motivován spíše osobními zájmy? Kdepak asi nové stanoviště je? Třeba čirou náhodou v místě, kde má významný draze placený funkcionář své bydliště.

Nyní se budou hledat viníci

Teď jen čekám, kde začnou naši současní krajští radní hledat viníky. Asi uslyšíme a budeme číst, jak za to může vláda, ministr zdravotnictví nebo možná nějaký marťan… Skutečným viníkem je ale vedení kraje. To svým nekoncepčním a ekonomicky nepodloženým řízením živelného rozvoje ZZS kraje Vysočina může nejenom zhoršit již zavedené standardy poskytované služby, ale i přímo ohrozit životy obyvatel a návštěvníků kraje, kteří budou potřebovat pomoc ZZS kraje Vysočina.

Krajští radní jsou na nejlepší cestě k ekonomické likvidaci ZZS kraje Vysočina díky svému socialistickému plánování a rozhodování v duchu hesla „Všechno všem! Ať to stojí, co to stojí!“. Vždyť to nakonec občan zaplatí. Proč by to občan nezaplatil, když i desítky milionů za protizákonné vracení poplatků taky platil ze svých daní místo těch, kteří vědomě porušovali zákon.

Martin Sedlák, člen krajského výboru TOP 09