Aktuální jarní počasí vůbec nepřeje lenosti, naopak. Sluníčko, modrá obloha a zelenající se krajina nás stále víc a víc lákají k nejrůznějším venkovním aktivitám, ať už jde o vycházky do přírody, výlety po krásách a pamětihodnostech Vysočiny i celé republiky či o nějaké to klasické jarní sportovní vyžití.

Nevím, jak jste na tom vy, ale já rozhodně nezahálím a během března jsem už zvládla několik kratších i delších cyklistických vyjížděk.

Jestli stejně jako já patříte k milovníkům cyklistiky, dobrou inspirací na nevšední výlet pro vás nyní může být novinka na autobusové lince Telč-Raabs, kde od pátku autobusy jezdí se speciálním přívěsem na kola. Je to dobrý nápad, který oceňuji. Můžete si tak třeba dojet do Rakouska po cyklostezce Jihlava-Třebíč-Raabs a zpátky se nechat odvézt autobusem do Telče a pak přesednout na vlak nebo opět šlápnout do pedálů.

Je určitě dobře, že se služby pro turisty a cyklisty neustále rozšiřují, nabídka vyžití je v našem regionu stále lepší a lepší. Otázkou ovšem je, kdo si to všechno bude kvůli poměrně nepříznivé ekonomické situaci moci dovolit. Spousta lidí totiž nyní šetří, kde se dá, a turistika se může časem stát určitým luxusem, na který nebudou peníze.

ZUZANA MUSILOVÁ