Hokejové šílenství má ten nejlepší možný konec, Češi po čtrnácti letech získali zlaté medaile na Mistrovství světa. Letos to není tak, že hokejisté prohráli, ale my všichni jsme mistři světa.

Finále hokejového Mistrovství světa lidé sledovali i v hospodách, sokolovnách, kulturních domech nebo kinech napříč Jihlavskem.
VIDEO: Hospody, sokolovny, kina. Na Jihlavsku se v neděli večer fandilo všude

Finále s českou účastí dokázalo vylidnit ulice. Lidé doma seděli u televizí, případně vyrazili do hospod, sokoloven, kin. Některá města jako třeba Havlíčkův Brod nebo Třebíč připravila i promítání na náměstí, Žďár nad Sázavou otevřel kino. Jihlava se rozhodla dát vydělat místním podnikatelům. Štamgasti tak fandili a následně i slavili spolu. Objímání se s cizími lidmi na jednom z největších náměstí v republice nebylo, ale chybělo vážně někomu?

Vidím to ale jako promarněnou příležitost tak hokejového města, jakým Jihlava je. V areálu letního kina by jistě byla skvělá atmosféra a stánky s občerstvením tam přece odpoledne už stály kvůli soutěži dřevorubců Eurojack. Samozřejmě nevidím do zákulisí, co vše by bylo třeba zařídit, dojednat a třeba opravdu nešlo tam promítání uspořádat. Nemá ale smysl další týden smutnit a psát kritické komentáře, jak to mohlo být krásné. Lepší je se radovat, jsme přece mistry věta. My všichni.