O víkendu dělníci rozeberou a odvezou tribunu. Tu tribunu, která stála ve spodní části náměstí, byla namířená do rohu, stála sto tisíc a Jihlavané jí jednohlasně kritizovali.

Jak ukazují příspěvky na sociálních sítích, vášně ani po měsíci neutichly, lidé stále nadávají. Někteří rovnou zkritizují i radního Davida Beke nebo Kraj Vysočina, kteří s pódiem nemají nic společného. Vlastně mají – Beke se k tématu vyjádřil do televize a Jihlava je v Kraji Vysočina, takže spojitost je více než jasná. Logická.

Chápu, že se lidem nelíbí cenovka sto tisíc, tím spíše, když pódium často bylo prázdné. Instalace ve veřejném prostoru ale prostě něco stojí, tak to je. Škoda ale bezesporu je ta druhá část problému, totiž že se nepřipravil na červen také bohatší program. Workshopy pro studenty byly jistě fajn, ale chybělo něco víc. I kdyby to mělo být „jen“ čtení pohádek, koncerty místních skupin nebo třeba deskohraní přímo na náměstí.

Nyní už je to jedno, po víkendu bude tribuna minulostí. A dochází k zajímavému obratu - už se totiž objevují hlasy, že měla zůstat na turistickou sezónu. Lidem se prostě člověk nezavděčí. A pak se tady vkrádá na mysl ono známé: Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Mohlo by vás zajímat: Letní večerní romantika z makového pole pod pavlovskou vrtulí. Podívejte se

Makové pole pod větrnou elektrárnou v Pavlově. | Video: Deník/Zuzana Musilová