Neštěstí se stalo přesně v místě havárie autobusu před šesti lety, ale tentokrát na druhé straně vozovky. V pátek 13. března se tu kolem 15. hodiny čelně srazila dvě auta jedoucí proti sobě. Vozidlo řízené rakouským řidičem a jeep s českou posádkou.

Volkswagen Golf 3 řízený rakouským řidičem jel směrem na Dolní Dvořiště a naproti němu jel Hyundai Santa Fe, v němž jeli muž a žena z Jihlavy. Auta se čelně srazila, vylétla ze silnice do přilehlého lesíka, kde dílo zkázy dokonaly stromy a auta skončila více méně na střeše.

Sedmatřicetiletý Rakušan zemřel na místě, těžce zraněné, jedenapadesátiletou Olgu Hinkovou, ředitelku jihlavského Psychocentra, a o dva roky staršího poslance parlamentu a exprimátora Jihlavy Vladimíra Hinka přepravila do nemocnice záchranná letecká služba. Obou se ujalo traumatologické oddělení.

„Příčina nehody je v šetření,“ uvedla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Hončíková.

"Na volkswagenu vznikla škoda zhruba 70 tisíc korun a na autě hyundai 200 000 korun. Ke zjištění příčiny nehody byl přizván soudní znalec. Řidič hyundai alkohol nepožil. Zemřelý byl převezen na soudní oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích k nařízené soudní pitvě," doplnila.