„V místě nehody se srazilo pět osobních aut a pět nákladních. Příčina je nepřizpůsobení rychlosti povětrnostním podmínkám a stavu silnice,“ informoval vedoucí dálničního oddělení ve Velkém Beranově Martin Zadražil. K vážnějším zraněním nedošlo. Pouze jedna žena utrpěla lehké zranění.

Hromadná nehoda se stala v předvečer ročního výročí loňské největší hromadné nehody na 100. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Tehdy se srazilo 231 vozidel.

Čtvrteční nehoda, při níž se srazilo deset aut, se stala jen o tři kilometry dál od místa, kde se v rámci loňského kolapsu srazilo dalších asi čtyřicet aut. Na místě byl tehdy zraněn řidič sypače. Kvůli tomuto zranění byl obviněn řidič z Ivančic na Brněnsku.

Potíže dělal sníh

Stejně jako loni, tak i letos ve stejném období překvapila řidiče sněhová nadílka. Počasí se tak během uplynulých dvou dnů spolupodílelo na dalších komplikacích na silnicích po celém kraji.

Problémy měly tradičně kamiony, které musela těžká technika tahat z příkopů u silnic. Například u Habrů na Havlíčkobrodsku. Během pátku se situace uklidnila a policisté hlásili pouze čtyři nehody. Z toho jednu na Pelhřimovsku a tři na Jihlavsku. Nehody se obešly bez zranění. Zato bez alkoholu nikoli. U Dobronína na Jihlavsku se řidič Škody Felicia při předjíždění srazil s protijedoucím autem. Zraněny byly tři osoby.

„Dechová zkouška u řidiče felicie byla pozitivní na alkohol. Přístroj mu naměřil půl promile,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.