Policisté vyjížděli hned k pěti nehodám, při nichž figurovali právě šoféři motocyklů. Ve třech případech mohlo za karambol nedání přednosti v jízdě.
K vážné nehodě došlo v sobotu před jednou hodinou odpolední v Bystřici nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou.

„Čtyřiadvacetiletému motorkáři, který jel po hlavní silnici, zkřížil cestu o pět let mladší řidič Seatu Toledo, který odbočoval na vedlejší komunikaci,“ popsal průběh nehody vedoucí žďárského dopravního inspektorátu Jan Kostečka.

Motorkář podle něho utrpěl při střetu vážné poranění nohy. „S otřesem mozku a zhmožděným kotníkem musel být vrtulníkem transportován do brněnské nemocnice,“ uvedla ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová.

V zatáčce dostal smyk

Jak dodal Jan Kostečka, policisté na Žďársku šetřili do včerejšího dne už čtrnáct dopravních nehod s účastí motorkářů. „Pět lidí při nich bylo těžce zraněno a osm lehce. Celková škoda byla odhadnuta na 412 tisíc korun,“ doplnil vedoucí žďárského dopravního inspektorátu.

K další nehodě, při níž figuroval motorkář, došlo v neděli odpoledne na takzvané Kasárenské křižovatce na Jihlavsku. „Sedmadvacetiletý řidič suzuki vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl devětačtyřicetiletý cyklista.

Ten ve snaze zabránit střetu, přejel do protisměru a následně do travnatého příkopu, kde havaroval. Se zraněním byl letecky transportován do jihlavské nemocnice,“ řekla reportérům Deníku policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že je to letos jedenáctá nehoda na Jihlavsku s účastí motorkáře.

„Sedm z nich se stalo právě během víkendů, kdy se většina milovníků silných strojů vydává na projížďky,“ dodala. Motorkář havaroval o víkendu také na Třebíčsku. Tentokrát však příčinou nebylo nedání přednosti v jízdě, ale nepřiměřená rychlost.

„V noci ze soboty na neděli nezvládl řízení jednadvacetiletý řidič motocyklu v obci Rokytnice nad Rokytnou. V levotočivé zatáčce dostal smyk, který nevyrovnal a havaroval. Při nehodě byl lehce zraněn šofér i jeho spolujezdkyně,“ sdělila mluvčí tamní policie Marcela Lavická.

Muži zákona řešili letos na Vysočině celkem pětašedesát dopravních nehod, při nichž „nechyběli“ právě motorkáři. V jednom případě stála motocyklistu život. K tragédii došlo 30. března přímo v krajském městě.

„Na křižovatce ulic Rantířovská a Žižkova nedal čtyřiaosmdesátiletý řidič Škody Octavia přednost třiatřicetiletému muži na motocyklu Honda. Ten po střetu na místě svým zraněním podlehl,“ připomněla vážnou nehodu Jana Kroutilová.

Nehody motorkářů


Okres Havlíčkův Brod 16
Okres Jihlava 11
Okres Pelhřimov 12
Okres Třebíč 12
Okres Žďár nad Sázavou 14

V kraji Vysočina figurovalo letos při nehodách 65 motorkářů.

Zdroj: Policie ČR