Sněhové závěje zastavily po ránu na téměř tři hodiny dopravu na železniční trati v úseku Nové Město na Moravě - Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Hasiči v několika případech odstraňovali stromy spadlé na vozovku.

Kluzká vozovka a sněhové jazyky byly i během dopoledne příčinou řady nehod.

V noci během přechodu studené fronty byly některé úseky hlavně ve vyšších polohách dočasně nesjízdné. Hasiči v několika případech odstraňovali stromy spadlé na vozovku. „Poblíž Ledče nad Sázavou spadlo kvůli vichřici několik stromů, jeden z nich na zaparkované osobní auto, událost se však obešla bez zranění,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Poblíž Štoků na Havlíčkobrodsku havarovaly před druhou hodinou ranní dva nákladní automobily. Při nehodě utrpěly dvě osoby zranění. „Během noci to byla jediná nehoda na celé Vysočině,“ podotkla Musilová.

Po ránu měli silničáři největší problém se sněhovými jazyky, které způsobily komplikace hlavně ve směru z Jihlavy na Znojmo a z Jihlavy na Havlíčkův Brod. Také některé úseky silnic hlavně ve vyšších polohách na Žďársku byly nesjízdné. V několika případech bylo nutné vyprostit kamiony uvízlé v kopcích.

Dálnice měla opět problémy

Hasiči v kraji včera od sedmi hodin zasahovali u pěti nehod, při nichž bylo zraněno pět osob. Jeden člověk skončil v nemocnici po nárazu osobního automobilu do stromu u obce Onšovice na Pelhřimovsku. Poblíž Onšovic se stala kolem 8.45 hodin další nehoda, při níž se střetl nákladní a osobní automobil. Dvě zraněné osoby vyprošťovali hasiči speciální technikou.

Několik nehod se během dopoledne stalo například na dálničním přivaděči mezi Jihlavou a Pávovem. „Jedna z nehod skončila se zraněním,“ řekl policejní mluvčí Martin Dušek. Na dálnici D1 mezi 152. až 153. kilometrem směrem na Brno se v levém jízdním pruhu střetlo šest vozidel. Vytvořila se přibližně tři kilometry dlouhá kolona vozidel.

Mezi Sázavou a křižovatkou Česká Mez na Žďársku se po 12. hodině srazila dvě osobní a dvě nákladní vozidla. „Jedna zraněná osoba skončila se středně těžkým zraněním v nemocnici.