Když pivo přečerpal, rozhodl se, že vleze do jedné ze tří komor cisterny. Druhý den ráno si pak pracovníci pivovaru všimli, že je nákladní auto otevřené a řidič nikde. Po krátké prohlídce ho objevili mrtvého na dně cisterny.

„Zatím nikdo přesně neví, proč tam lezl. Zřejmě chtěl vnitřek tanku vyčistit,“ řekl vedoucí pobočky jihlavského inspektorátu práce Jiří Semerád.

Policisté nařídili pitvu, její výsledky však včera ještě neměli k dispozici. Stačili už ale vyhodnotit záznam z kamerového systému v pivovaru.

„Z něj je patrné, že muž vlezl do cisterny sám, takže cizí zavinění můžeme vyloučit,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž měl lehké zranění obličeje a u víka cisterny leželo kladivo, které použil na uvolnění poklopu. Do cisterny vlezl po žebříku, který si tam sám umístil. Záhadou je, proč se řidič rozhodl do tanku vlézt, když to bezpečností předpisy zakazují. Lze tak učinit pouze v přítomnosti další osoby, která může v případě potřeby zavolat pomoc.

Vnitřek cisteren navíc nechávají řidiči vyčistit ve firmě na speciální myčce. Není vyloučeno, že šlo o nešťastnou shodu okolností a muže v době, kdy vlezl do tanku, postihla srdeční nebo mozková příhoda.