První nehoda se stala už v noci na neděli. Dvaačtyřicetiletý muž jel na elektrokoloběžce po ulici Jiráskova v Golčově Jeníkově směrem k centru. Nezvládl řízení a spadl na zem. Zranil se a zdravotníci ho převezli do havlíčkobrodské nemocnice.

Další nehody se staly na Jihlavsku. První zraněnou se stala cyklistka, která jela kolem půl jedenácté dopoledne mezi obcemi Zvolenovice a Vystrčenovice. „Cyklistce se zřejmě zamotalo oblečení do kola, prudce zabrzdila a havarovala,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Skončila v jihlavské nemocnici.

Tragická nehoda se stala v pondělí 4. září ráno na 103. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.
Smrtelná nehoda komplikovala provoz na dálnici D1 u Větrného Jeníkova

Cyklistka se zranila také po jedné hodině odpoledne při nehodě u Salavic. „Cyklistka sjela na krajnici a následně došlo k jejímu pádu z kola na zem,“ sdělila policejní mluvčí. I v tomto případě musela žena na ošetření do nemocnice.

Svoji jízdu v příkopu a následně v jihlavské nemocnici zakončil cyklista, který jel před osmou hodinou večer po silnici u Hodic. „Muž jel na jízdním kole ve směru od obce Růžená, na rovném úseku komunikace přejel do protisměru a následně vyjel mimo silnici, kde havaroval v příkopu,“ uvedla Kroutilová.