Do nemocnice v Nové Městě na Moravě vezla v pátek záchranka cyklistu. Havaroval totiž v Bobrové na elektrokole. „Nezvládl řízení a upadl s elektrokolem na silnici. S ohledem na zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří,“ sdělila v neděli policejní mluvčí Michaela Lébrová.

V pátek havaroval na kole další cyklista, tentokrát na Jihlavsku. Patnáct minut před půlnocí jel na kole od Štoků k Dobronínu. „Nezvládl řízení, vjel na krajnici a havaroval. Při dopravní nehodě se muž zranil a putoval do nemocnice v Jihlavě. Nadýchal 2,61 promile alkoholu,“ poukázala Lébrová. Havárii šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

Nehoda motorkáře v ulici Revoluční v Třešti.
FOTO: v Třešti havaroval motorkář, skončil v nemocnici

Česká republika má za sebou jeden z nejtragičtějších začátků roku. Na silnicích zemřelo od ledna do konce března celkem 15 cyklistů, což je nejvíce za posledních deset let. V loňském roce to přitom bylo o deset obětí méně. Odborníci doporučují cyklistům si před jízdou nasadit přilbu. I banální nehoda s pádem na hlavu totiž může skončit fatálně.