Důvodem byla havárie osobního auta. „Dálnici bylo nutné uzavřít na 104. kilometru ve směru na Brno. Dva lidé se zranili,“ sdělila mluvčí vysočinských policistů Jana Kroutilová. Později doplnila, že místo bylo opět průjezdné ve tři čtvrtě na deset.

K havárii vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy. Nutné bylo provést protipožárná opatření a místo události technicky zabezpečit.

Řidička se ve Vilémově vyhýbala psovi, skončila v cizí zahradě.
VIDEO: Řidička se ve Vilémově vyhýbala psovi. Osobním autem vjela do zahrady

Jak upřesnila mluvčí hasičů Petra Musilová, na místě přistál vrtulník záchranářů. Při nehodě se zranili muž a žena, putovali k další péči do nemocnice. Jeden ze zraněných letecky, druhý sanitkou.

Havarovalo osobní auto značky Škoda Kodiaq šedé barvy se slovenskou registrační značkou. „Auto řídila osmadvacetiletá žena a vedle ní seděl dvaatřicetiletý muž. Auto se ze zatím nezjištěných příčin převrátilo na střechu,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Snímek z jednoho z předchozích ročníků Běhu Jarmily Kratochvílové.
Tragický konec legendy. Olympionik zemřel po pádu z pódia v Golčově Jeníkově

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov by k řádnému objasnění příčiny a především průběhu vážné nehody potřebovali informace od případných svědků, kteří nehodu viděli a nebo jeli bezprostředně za tímto autem a mají palubní kamery. „Uvítali bychom veškeré informace a záznamy, které by způsob jízdy a chování řidičky a jejího spolujezdce zachytily, aby se obrátili na linku 158,“ vyzvala Čírtková.

Stejně tak se policisté obrací na všechny řidiče a spolujezdce, kteří si posádky všimli v neděli ráno na některém z parkovišť na dálničním oddělení a zaznamenali případně podezřelé chování, aby se také obrátili na linku 158. „Za pomoc děkujeme a nesmírně si jí vážíme,“ uzavřela Čírtková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dálniční most u Řehořova šel v noci k zemi

Zdroj: Deník/Martin Singr