Vyplývá to z výsledků provedené pitvy. Podle soudního patologa měl sedmatřicetiletý cizinec, který zemřel ihned po tragické havárii, v krvi 1,92 promile alkoholu a navíc byl ovlivněn antidepresivy.

Podle policistů však vyšetřování vážné nehody, při níž přejel rakouský řidič 13. března s osobním automobilem Volkswagenem Golf do protisměru a narazil do projíždějícího vozu Hyundai, v němž seděl Vladimír Hink se svojí manželkou, není ještě u konce.

„V případu bylo nutné udělat několik expertiz. Na výsledky té poslední – z oboru dopravy - stále čekáme. Víte, nebylo moc svědků, kteří by nám dokázali říct, co přesně se stalo, proto ten posudek,“ informovala mluvčí Policie České republiky v Českém Krumlově Michaela Hončíková.

A jak na nehodu po třech měsících vzpomíná Vladimír Hink? „Vůbec mi nešlo do hlavy, proč ten řidič do protisměru přejel. Pořád jsem na to musel myslet. Napadlo mě, jestli to třeba nebyl sebevrah. Když jsem se ale dozvěděl, že byl opilý a pod vlivem nějakých léků, všechno to najednou začalo dávat smysl. Bohužel to ale už ničemu nepomůže. On za to zaplatil tím nejcennějším, svým životem, a my byli vážně zraněni,“uvedl jihlavský exprimátor. Zatímco Vladimír Hink se z těžké nehody u Nažidel již zotavil, jeho žena Olga, která je ředitelkou jihlavského psychologického centra, leží stále v nemocnici. „Manželku čeká ještě několikaměsíční léčení,“ podotkl poslanec.