Malé výletníky policisté vyzvedli z vlaku ve Světlé nad Sázavou. „Policisté informaci o tom, že cestují ve vlaku, ověřili u vlakvedoucího a děti v nejbližší stanici vyzvedli. Děti byly v pořádku, při převozu dostaly čokoládu, aby se zbytečně nebály. Chlapec zpočátku plakal, policisté mu proto pustili hry na mobilním telefonu a během chvilky byl klidný,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto
Policisté pátrají, kdo kradl ve Švábově

V Jihlavě si poté prohlédly policejní ředitelství a techniku. „Následně si je převzali jejich blízcí, kteří ohlásili jejich zmizení. V případě dvanáctileté dívky neměla její rodina potuchy o tom, že je na cestách,“ uvedla Čírtková.

Pátrání bylo zpočátku komplikované, policisté zjistili, že sourozenci byli v úterý omluveni z vyučování ve škole. „Zároveň jejich otec byl včera hospitalizován v nemocnici. Šetřením jsme zjistili, že dvanáctiletá dívka chtěla udělat svým kamarádům radost, a proto je ráno vyzvedla a vzala na výlet do Prahy. Večer, kdy jsme děti našli ve vlaku, byly již na cestě zpět,“ doplnila Čírtková.