K nehodě došlo na 123. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. K případu vyjeli policisté z vysočinského dálničního oddělení ve Velkém Beranově u Jihlavy.

„Čtyřiadvacetiletý řidič nákladní soupravy ve složení tahač a návěs jel v pravém jízdním pruhu. Na mokré vozovce se řidič plně nevěnoval řízení nákladní soupravy. Zřejmě vlivem mikrospánku přejel plynule doprava přes zpevněnou krajnici do travnaté příkopy," popsala událost krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kamion poškodil vegetaci 
v okolí dálnice a také srazil dopravní značení. „Poté vyjel zpět na komunikaci, ale nákladní souprava již byla neovladatelná. Přejela přes zpevněnou krajnici, pravý jízdní pruh a levý jízdní pruh na středový travnatý pás, kde narazila přední částí tahače do betonových středových svodidel a pak do ocelových středových svodidel," vylíčila podrobně Čírtková.

Po tomto manévru už nákladní souprava zůstala stát na středovém dělicím pásu na kolech. Řidiči dalších aut ale museli být velmi obezřetní, protože kamion takto vytvořil překážku. „Omezeny byly pravý a levý jízdní pruh ve směru na Brno a levý jízdní pruh ve směru na Prahu. Ke zranění osob nedošlo," upřesnila mluvčí.

Škoda: tři sta tisíc

Podle dalších informací došlo na místě dopravní nehody 
k vylití nafty. „Její zajištění proti dalšímu úniku a likvidaci provedli profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina," řekla Čírtková.

Ta také uvedla, že policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, zda neseděl za volantem pod vlivem alkoholu. Výsledek testu však neprokázal, že by mladík před jízdou popíjel.

„Následky dopravní nehody byly odstraněny kolem šesté hodiny ranní. Vzhledem 
k tomu, že k nehodě došlo 
v nočních hodinách a na dálnici nebyl v tu dobu tak silný provoz, před místem nehody nevznikaly žádné větší kolony," připustila mluvčí. Doprava na dálnici byla po dobu čtyř hodin částečně omezena. Provoz byl zcela zastaven pouze na nezbytně nutnou dobu, když probíhalo vyprošťování kamionu.

Celková hmotná škoda, která vznikla při nehodě, byla na místě odhadnuta na tři sta tisíc korun, a to na nákladní soupravě a rovněž na dálnici a jejím vybavení.